• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Halifelik gelmeli mi?

Sôzüm ona gelişmiş! Batı toplumlarında bir islamafobidir gidiyor.Hayırdır neyin korkusu bu?Yoksa yıllar önce kaldırdığımız hilefetin ayak seslerinimi duydunuz.

Avrupa ülkelerinde müslümanlara karşı şiddet olayları bu kadar artmışken, Terôrist devlet İsrail Gazze’yi vuruyorken.İslam dünyası neyi bekliyor?
Artık Halifelik makamı  gelmeli mi?

Filistin halkına her fırsatta zulmeden ve Gazze’yi   bombalayan İsrail’e ve Siyonizmin hizmetkârı Trump’a lânet olsun. Gazze özgür olmalıdır,ABD’nin Golan kararnamesi yok hükmündedir.Artık İslam coğrafyasında uyku haline son verilmeli Ümmet uyandırılması,uyanmalıdır.

Halifelik makamı 3 Mart 1924’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen yasayla kaldırılmıştır. Yasayı çıkaran TBMM olmakla birlikte yalnız Türkiye’yi ilgilendiren sorunlar nedeniyle kaldırılmamıştır. TBMM’nin kararı  sadece bardağı taşıran damlalar olurken gerçek nedeni İslam düşmanlığı,İslamiyet’in Dünya üzerindeki ônlenemeyen hakimiyeti, ulus-devletlerin bağımsızlıklarını kendi yönetimleri altında özenle korudukları günümüzde, Batı ,avrupa ve diğer dinlerin üstünlüğüne inananlarınin uluslararası alanda halifelik kurumun anlamsız kalması, bir başka deyimle Halifeliğin ömrünü tamamlamış olmasıdır,diye düşünmüşlerdir.

Hilafet makamı bir an önce tesis edilmelidir.

Nasıl ki şoförsüz araç, Komutansız ordu  başsız gôvde olmazsa ümmette lidersiz olmaz.

Her dinin bir liderlik makamı ve lideri varken,İslam dininin makamsız ve lidersiz bırakılması büyük bir oyundur.

İslam coğrafyasında yaşanan olayların tamamı bunun sonucudur.Birlik ve beraberliği tesis edecek makam ve liderin bulunmayışı,zalimlerin ateşine odun taşımaktadır.

Ey müminler,Ey müslümanlar,Ey Ümmeti Muhammed uyanın,kendinize gelin,silkelenin ayağa kalkın.Halifelik makamı bir an ônce tesis edilmelidir.Hilafet gelmeli,halife gôrevini ifa etmelidir.

 

src haber

 

Yerli ve milli markamız

“src esenyurt”

Etiketler: » »
Share
141 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?