• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Herşeyimiz Esenyurt Kitabı Yakında Sizlerle

HERŞEYİMİZ ESENYURT

Eğitimci ,Yazar Erhan SARICA’nın araştırma ,inceleme kitabı HERŞEYİMİZ ESENYURT yakında okuyucusuyla buluşacak.

Mobbingde Yaparım Kariyerde ve Bu Adam Benim Babam kitapları yayınlanmış olan yazar PELDA ve HERŞEYİMİZ ESENYURT kitaplarınıda yayına hazırlamaktadır.

Gecekondudan ,metropole Esenyurdu anlatan kitapta tüm mahalle muhtarlarının bilgileri,yaptıkları,yapacaklarıda yeralacaktır.

Esenyurt Kaymakamlığı,belediyesi ve tüm resmi kurumların bilgileride kitapta yer almaktadır.

Eğitim ve sağlık kurumlarının bilgilerinede ulaşabilirsiniz.

Esenyurdun geçmişten günümüze gelişimini anlatacak kitap

Esenyurdu anlatan,Esenyurdun sesi olan kitap geliyor.

Esenyurt, ‘un ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur.

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde ve Karayolu bulunmaktadır.

İlçede 13 sağlık ocağı 1 devlet hastanesi 1 kızılay hastanesi (kızılay hastanesi devlet hastanesi ek binası haline getirilmiştir) ve 1.000.000. m² şehir parkı bulunmaktadır. İlçede güvenlik 1 haziran 2009 itibariyle polis teşkilatına geçmiştir. Emniyet müdürlüğü binası hazırlanmıştır.

Esenyurt’un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgede bir hizmet atağı başlatılmıştır.

19. yüzyılın başlarında Ekrem Ömer Paşa’ya ait çiftlik toprağında kurulan yerleşme, buranın hissedarlarından olan Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almıştır.

1967’de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir. Eşkinoz Çiftliği’nde çalışanların oluşturduğu yerli halka 1920-1938 yıllarında ve ‘dan göçenlerin katılımı ve son yıllarda iç ve dış göçlerle gelen nüfus, etnik yapının bugünkü halini almasını sağlamıştır.

 

Mahalle başına çok fazla nüfus yoğunluğunun yaşanması ve yerel yönetimlerin sunduğu hizmetlerin pratikliğinin arttırılması amacıyla büyük mahalleler bölünerek yeni mahalleler oluşturulmuş ve 2015’te 20 olan mahalle sayısı 43’e çıkartılmıştır.

Esenyurt Kaymakamı

Dr.Vural KARAGÜL

1974 yılı İstanbul doğumlu olan  Dr. Vural KARAGÜL, tahsil hayatının ilk, orta ve lise dönemini İstanbul’da  tamamladı. İstanbul Beşiktaş Yeni Levent Lisesinden mezun olduktan sonra, Üniversite tahsilini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde 1998 yılında  tamamlayarak, 1999 yılında eski ismiyle Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğünde İdari Müfettiş Yardımcısı olarak mesleki kariyerine başladı ve bir yıl bu görevde bulundu. 2000 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak, Van İli Kaymakam Adayı olarak mesleğe atandı. Kaymakam Adaylığı döneminde sırası ile Van İline bağlı Başkale, Gevaş ve Edremit ilçeleri ve sonrasında  Çankırı İli Bayramören ve Atkaracalar ile Edirne İli Meriç ilçelerinde vekaleten Kaymakamlıklarda bulundu. 2001 yılında Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini yapmak üzere  İngiltere’ye gönderildi ve Exeter üniversitesinde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı. 2003 yılında kura ile Hatay İli Kumlu ilçesine Kaymakam olarak  atandı ve sonrasında Şırnak İli Güçlükonak ilçesi, Malatya İli Darende İlçesi, Bilecik İli Söğüt İlçesi Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. 2012  yılında İçişleri Bakanlığınca doktorasını yapmak  üzere ABD’ye gönderildi. ABD, California Eyaletinde bulunan Alliant International University’de “Liderlik” konusunda doktorasını tamamlayarak 2015 yılında yurda döndü. Bu arada 2007 yılında başlamış olduğu “Kamu Yönetimi” doktora programını da 2013 yılında  Uludağ Üniversitesi’nde tamamladı. İki doktora sahibi olan Sayın Dr. KARAGÜL,  ABD’de doktorasını tamamlayışının akabinde  yurda dönerek, 2015 yılında  Şanlıurfa  İli Siverek İlçesi Kaymakamlığına atandı ve sonrasında 2017 yılında Amasya İli Suluova İlçesi Kaymakamlığına atandı. 31.08.2018 tarihli  Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile onayı ile de ilçemizdeki görevine  17.09.2018 tarihinde başladı.
ABD, Washington DC. Eyaleti, John’s Hopkins Üniversitesi’nde “Uluslararası İlişkiler” konulu seminere, yine aynı ülkede, New Jersey Eyaletti Essex County Collage’de “Yönetim” konulu seminere, Hollanda Maastricht kentinde, Avrupa Birliği Kamu Yönetimi Enstitüsü’nde “Kamu Yönetimi” konulu  seminere ve son olarak da İsveç’in başkenti Stockholm’de “Ombudsman” konulu bir seminere katılmıştır.
Mesleki kariyeri boyunca; bir master ve iki doktora programı bitiren Kaymakamımız  Dr. Vural KARAGÜL, Milli Güvenlik Akademisinden 49. dönem müdavimi olarak mezun olmuştur. Bilecik’te bulunduğu süre içinde  Ertuğrul Gazi  Vakıf  Başkanlığı yapan KARAGÜL,  Bilecik Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümlerinde misafir öğretim üyesi olarak “Hukuka Giriş”, “Osmanlı- Türk  Kamu Yönetimi Tarihi” derslerini verdi. Aynı zamanda Bilecik’te AB Projelerinden sorumlu Vali Yardımcılığı görevini de 2 yıl boyunca üstlendi.  Şanlıurfa’da bulunduğu süre içerisinde de Harran Üniversitesi’nde “Kamu Yönetimi” derslerine misafir öğretim üyesi olarak girdi. Son olarak da halen görevde bulunduğu Suluova Kaymakamlığı sürecinde de; Amasya üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 3’ncü sınıf öğrencilerine “Modern Ortadoğu Tarihi” konulu dersi okuttu.
Ayrıca Dr Karagül; Harran ve Amasya Üniversitelerinde düzenlenen uluslararası konferanslara sunucu konferansçı olarak katılmış olup, “Geçmişten Günümüz Siverek” ve “Suluova’nın Tarihi ve İdari Yapısı” konulu konferansların sunumlarını bizzat yapmıştır.
 Aslen Sinoplu olan Sayın KARAGÜL, evli ve üç çocuk babasıdır.

İstanbul Esenyurt İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL ilk iş olarak Esenyurtta bulunan okulları ziyaret etmeye devam başladı.

 

 

 

 

Esenyurt Belediye Başkanı

Ali Murat ALATEPE

Merhaba Esenyurt!

Allah, alemde henüz hiçbir şeyi yaratmamışken, ruhlarımızı yarattı. Ve hepimizi bir araya topladı. Bu bizim birbirimizle bir araya geldiğimiz ilk meclisti. Ezel bezmi elest meclisiydi. Varlıklarımızın ilk kez bir araya gelişi idi.

Bizler orada birbirimize şahit olduk; ta ki dünyaya bir bedene bürünerek geldiğimiz vakit, verdiğimiz o sözlerimizden dönmeyelim diye.

 

İlk o mecliste yan yana olduk, yakın olduk, birbirimizi gördük, konuştuk; aynı bugün bir araya geldiğimizde birbirimizle yan yana ve yakın olup, buluşup, konuştuğumuz gibi birbirimizle samimi olduk. Size olan aşinalığımın temeli o ezel gününe dayanıyor. Hepinizi o zamandan beri tanıyorum.

 

Siz benim o zamandan beri; anam-babam, eşim-dostum, arkadaşım-yoldaşım, oğlum-kızım oldunuz. Sizler benim çok eski kıymetlilerim, şahitlerimsiniz. Sizlerle birlikte aynı gök kubbe ve aynı Ayyıldız altında Esenyurt’ta yaşıyor olmayı seviyorum. Aynı havayı soluyor olmayı seviyorum.

 

Sizleri Allah’ta şahit çok seviyorum.

 

Sizlerin hizmetinde olmayı da seviyorum. 3500 personelimizle birlikte, belediyemizin hizmet odaklı yerel yönetim anlayışında; kenti oluşturan iki önemli etken vardır.

 

1.Etken kentin kazanımları, değerleri ve ruhudur.

 

2.Etken bu kenti oluşturan halkıdır/insandır.

 

Bir kent toprağıyla taşıyla değil, bu toprağa ve taşa vereceğiniz ruhla değer kazanır ve bu ruhla üzerinde yaşayan toplum için bir habitat olur.

 

Bizim için habitat bazılarımızın doğup büyüdüğü veyahut göçerek gelip yerleştiği yerdir Esenyurt.

 

Bizler amasız, fakatsız, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeyen eşit ve ilkeli, halka hizmeti, hakka hizmetle eş tutan bir belediyecilik anlayışını benimsemiş ve geldiğimiz noktada herhangi birimize sorulabilecek ‘’hangi ilçede oturuyorsunuz?’’ sorusuna onurla, gururla ‘’Esenyurt’’ diyerek cevap verebilmek ve karşımızda soru soran kişinin de Esenyurt cevabını aldıktan sonra mimik ve yüz ifadesini sevecen ve hayran bir bakışa dönüştürmek için and içmiş kişileriz.

 

Kapımız da açık kalbimiz de.

                                                                  

Biz büyük bir aileyiz. Emrinizdeyiz.

 

Saygılarımla

Ali Murat ALATEPE
Esenyurt Belediye Başkanı

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü

Paşali BEŞLİ

1977 Ardahan’da doğdu. Evli ve üç çocuk babasıdır. İlk, orta tahsilini Ardahan’da tamamladı. Liseyi Ardahan İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lisans öğrenimini  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde yaptı. Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında yüksek lisans yaptı. Esenyurt bölgesinde Rıfat Ilgaz, Emine Seviye Divrik, Merkez, Nüzhet Usta Bilgincan İlköğretim okullarında öğretmenlik ve idarecilik görevlerini yaptı. Okullarda rehberlik uygulama, yönetici oryantasyon, okullarda ilk yardım ve müdahale, temel bilişim teknolojileri, bilgi ve sistem güvenliği, eğitim yönetimi, inceleme soruşturma teknikleri başlıklı hizmet içi eğitimleri aldı. Yaklaşık beş yıl Eğitimciler Birliği Sendikası Esenyurt İlçe Temsilciliği görevini yaptı. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir. 06.05.2014-23.01 2017 tarihleri arasında  Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 23.01.2017 tarihi itibari ile  Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrılarak  Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başlamıştır.

 

 

Esenyutt İlçe Emniyet Müdürü

ESENYURT MAHALLE MUHTARLARI
SIRA
NO
MAHALLE ADI
MUHTARIN
ADI SOYADI
MUHTARLIK
İŞ
TELEFONU
CEP
TELEFONU
1
Akçaburgaz  Mahallesi
Ferhat BERŞE
0533 749 18 57
0532 579 34 05
2
Akevler Mahallesi
Süheyla KARADEMİR
0542 545 42 42
3
Akşemseddin Mahallesi
Nurhan ÇETİN
0212 423 30 75
0532 525 08 86
4
Ardıçlı Mahallesi
Mustafa KALEM
0212 699 90 04
0535 951 56 76
5
Aşık Veysel Mahallesi
Remzi KILIÇ
0212 672 40 00
0532 544 72 64
6
Atatürk Mahallesi
Hüseyin ARSLAN
0212 689 13 96
0536 276 78 43
7
Bağlarçeşme Mahallesi
Ali DELİ
0212 620 69 42
0537 720 56 85
8
Balıkyolu Mahallesi
Metin YILMAZ
0212 620 82 82
0532 395 36 36
9
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi
Gülşah GÜLER
0212 852 52 60
0535 869 8862
10
Battalgazi Mahallesi
Nemetullah ASLAN
0212 689 25 30
0533 622 93 94
11
Cumhuriyet  Mahallesi
Celal TURAN
0212 852 56 57
0532 404 73 74
12
Çınar Mahallesi
Kazım KARAKUŞ
0212 699 91 92
0532 701 85 54
13
Esenkent Mahallesi
Ali KOCAKAYA
0212 672 40 00
0532 565 51 02
14
Fatih  Mahallesi
Mehmet YILDIRIM
0212 620 45 27
0536 610 10 75
15
Gökevler Mahallesi
Satılmış ARSLAN
0541 824 91 43
16
Güzelyurt  Mahallesi
Aydın NAİR
0212 852 23 13
0532 594 81 39
17
Hürriyet Mahallesi
Erdoğan YÜCETEPE
0541 961 52 52
18
İncirtepe Mahallesi
Ahmet KUZGUN
0212 423 35 51
0533 460 98 64
19
İnönü Mahallesi
Hasan AKÇELİK
0212 596 05 34
0532 575 05 33
20
İstiklal  Mahallesi
Mustafa BAŞBOĞA
0212 689 00 91
0533 614 03 18
21
Koza Mahallesi
Cavide KARAKÜLAH
0212 803 07 45
0533 055 34 95
22
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Oktay SAÇAN
0212 852 88 84
0555 961 01 90
23
Mehterçeşme  Mahallesi
Mehmet SAÇAN
0212 852 88 84
0555 965 14 44
24
Mevlana Mahallesi
Fulya ECE YİRDEM
0212 854 01 02
0536 508 22 58
25
Namık Kemal Mahallesi
Murat CAMBAZ
0212 690 18 18
0538 250 40 65
26
Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi
Tufan DUMAN
0212 689 13 39
0532 345 37 62
27
Orhan Gazi Mahallesi
Bahattin BOZTOPRAK
0212 672 26 16
0532 255 42 85
28
Osmangazi Mahallesi
Özay ALAÇAMLI
0212 689 68 94
0532 212 90 57
29
Örnek  Mahallesi
Yahya ŞAHİN
0212 699 07 32
0535 965 96 92
30
Pınar Mahallesi
Cemal TAŞCI
0212 450 30 69
0531 593 93 28
31
Piri Reis Mahallesi
A.Kadir SARIDEDE
212 931 57 25
0532 563 95 24
32
Saadetdere Mahallesi
Yavuz ZİLEK
0212 690 27 89
0535 324 31 98
33
Selahaddin Eyyubi Mahallesi
İlhan AYDEMİR
0212 450 62 22
0537 446 55 70
34
Sultaniye Mahallesi
Huriye AY
0212 596 10 79
0531 721 21 67
35
Süleymaniye Mahallesi
Ali Rıza ÇINAR
0532 414 61 49
36
Şehitler Mahallesi
Adem ESELİOĞLU
0212 689 65 66
0532 577 98 65
37
Talatpaşa  Mahallesi
Mehmet HİSAR
0212 596 85 04
0532 335 87 67
38
Turgut Özal Mahallesi
Behzat ÖZER
0212 428 29 60
0505 923 15 82
39
Üçevler Mahallesi
Subay TAN
0212 596 10 75
0535 541 33 35
40
Yenikent Mahallesi
Önder AY
0212 596 10 79
0530 326 38 57
41
Yeşilkent  Mahallesi
Ahmet FİDAN
0212 689 36 37
0532 287 15 91
42
Yunus  Emre Mahallesi
Gökmen ÇİFCİ
0212 620 96 97
0532 797 14 20
43
Zafer Mahallesi
Cavit YILMAZ
0212 596 61 28
0535 430 22 64

 

1.AKÇABURGAZ MAHALLESİ

2.AKEVLER MAHALLESİ

Akevler Muhtarı Süheyla KARADEMİR

İstanbul Esenyurt Akevler mahallesinin bayan muhtarı çok çalışıyor.

Akevler Muhtarı Süheyla KARADEMİR Esenyurda Esenyurtluya hizmet etmekten gurur duyuyorum.

Akevler Muhtarı Süheyla KARADEMİR güler yüzlü ve sevecen kişiliğiyle çevresinde fark yaratıyor.

Mahalledeki girişimci kadın esnafları ziyaret etmeye devam eden muhtar KARADEMİR;
En iyi İlaç Gülümsemektir.dedi

Akevler Mahalle Muhtarı Süheyla Karademir, sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor

3.AKŞEMSEDDİN MAHALLESİ

4.ARDIÇLI MAHALLESİ

5.AŞIKVEYSEL MAHALLESİ

6.ATATÜRK MAHALLESİ

7.BAĞLARÇEŞME MAHALLESİ

8.BALIKYOLU MAHALLESİ

9.BARBAROS HAYRETTİN MAHALLESİ

10.BATTAL GAZİ MAHALLESİ

11.CUMHURİYET MAHALLESİ

12.ÜÇEVLER MAHALLESİ

Üçevler mahalle muhtarı

Subay TANİstanbul Esenyurt İlçesi Üçevler Mahallesi Muhtarı Subay TAN’la muhabirimiz Zuhal KOCA ropörtaj yaptı.

13.ESENKENT MAHALLESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

14.FATİH MAHALLESİ

Mehmet YILDIRIM – Fatih Mahallesi Muhtarı ile gerçekleştirdiğimiz

 

röportaj yakında burada

 

 

 

 

 

 

15.GÖKEVLER MAHALLESİ

16.GÜZELYURT MAHALLESİ

17.HÜRRİYET MAHALLESİ

18.İNCİRTEPE MAHALLESİ

Ahmet KUZGUN

Esenyurt mahalle muhtarları 43 muhtarlıktan ibarettir.
Esenyurt mahalle muhtarlarının güçlü bir derneği vardır. Her muhtarımız sağlam bilgi ve becerisiyle güçlü bir donanıma sahiptir. Esenyurt muhtarları dernek olarak esenyurtta tüm kurum ve stk temsilcileriyle sağlam diyalog ve iş birliği içinde çalışmaktadır. Kendi haklarını koruyabilicek güç içindedir. Esenyurt muhtarları İstanbulda dernekler arasında itibar göstermiş güçlü oluşu sebebiyle her platformda kendini ispatlamıştır.İncirtepe Mahallesi muhtarı Ahmet KUZGUN

Esenyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kuzgun’u ziyaret ettik. Devlet nezdinde aynı zamanda halkın sesi olan muhtarlarımızdan daha fazla istifade amacıyla son dönemlerde; Cumhurbaşkanlığı düzeyinde yapılan toplu görüşmeler, koordinasyon ve hizmetlerdeki faydayı arttırma maksadıyla belediyelerimizde açılan Muhtarlık İşleri Müdürlükleri ve daire başkanlıkları gibi bir çok işlere imza atıldı.çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum.

 

19.İNÖNÜ MAHALLESİ

20.İSTİKLAL MAHALLESİ

21.KAPADIK MAHALLESİ

22.KOZA MAHALLESİ

23.MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ

24.MEHTERÇEŞME MAHALLESİ

25.MEVLANA MAHALLESİ

 

26.NAMIKKEMAL MAHALLESİ

 

 

 

 

 

 

Namık Kemal mahallesi için buyük şans.Çalışkan,genç,dinamik bir insan.Murat CAMBAZ Murtar

 

Murat Cambaz 1975 Ardahan Göle doğumlu. 1984 tarihinde Yalova’ya taşındılar. CAMBAZ ilk,orta ve lise Tahsilini Yalova’da yaptı. 1999 depreminden sonra Esenyurda taşındı gelir gelemez mahallemde esnaf olarak ış hayatına başladı. yaklaşık 19 yıldır Namık Kemal mah de esnaflık yapmaktayim bır bir çök stk larda görev aldı.

 

27.NECİP FAZIL KISAKÜREK MAHALLESİ

28.ORHAN GAZİ MAHALLESİ

29.OSMAN GAZİ MAHALLESİ

30.ÖRNEK MAHALLESİ

31.PINAR MAHALLESİ

32.PİRİ REİS MAHALLESİ MAHALLESİ

33.SAADETDERE MAHALLESİ

34.SELAHADDİN EYYUBİ MAHALLESİ

35.SULTANİYE MAHALLESİ

36.SÜLEYMANİYE MAHALLESİ

37.ŞEHİTLER MAHALLESİ

38.TALATPAŞA MAHALLESİ

39.TURGUT ÖZAL MAHALLESİ

40.YENİKENT MAHALLESİ

Önder Ay

 

 

 

 

 

 

 

 

41.YEŞİLKENT MAHALLESİ

42.YUNUS EMRE MAHALLESİ

43.ZAFER MAHALLESİ

 

Siyasi Partiler İlçe Başkanlıkları

 

 

 

 

Basın Yayın Kuruluşları

-src haber

Ayşegül SARICA srchaber.com 0 553 542 35 00

 

 

Sivil Toplum Kuruluşları

Ordu Gürgentepe Işıktepe Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği

Ordu Gürgentepe Işıktepe Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği olarak halkın ve hakkın hizmetinde.

Ordu Gürgentepe Işıktepe Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği başkanı İlhan IŞIK Hizmete durmadan devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

Eğitim Kurumları

-Açı Koleji Haramidere Şubesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OKAN BUTİK EĞİTİM.

2017-2018 DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR.

5-6-7-8-9-10-11-12. SINIFLAR. 8-12 KİŞİLİK SINIFLAR ÖZEL DERS KALİTESİNDE EĞİTİM VERMEKTEDİR.

Teog Hazırlık
Koçluk Sistemi
Birebir Özel Dersler
Takviye Programlar
Kurslar

İnşaat Yapı Emlak

-Hazimoğlu Emlak İnşaat Fatih Mah.Urfalılar cad.

Ali UÇAR

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1079 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?