• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Hollanda Başkanı Mark Rutte AKP’lere Rest Çekti

Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rotemdaki Mitingine Neden İzin Çıkmadı?

Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 11 Mart tarihinde Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenleyeceğini duyurduğu mitingi neden iptal etti. Çavuşoğlu’nun iptal kararını Hollandalı haber ajansı ANP duyurması ardından ortada bir çok söylentiler dolaşmaya başladı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte  AKP’lı  isimlere rest çekti?  AKP’lilerin ‘başkanlık referandumu’ için Avrupa’da düzenlemek istediği etkinliklere neden izin vermedi? İşte bu yazımda bu konuları detayları ile kaleme almak istedim.

Hollanda Başkanı Mark Rutte AKP’lilere Rest Çekti

Almanya’nın ardından Hollanda Başbakanı Mark Rutte Rotterdam’da düzenlenmek istenen miting etkinliğe izin verilmemesi ile ilgili Facebook hesabından bir açıklama da böyle bir şey kabul edilemez diyerek  AKP’lilere  rest çekti. Mark Rutte mesajında Hollanda’nın kamusal alanları, Ne Türkiye ne de başka ülkelerin siyasi kampanya alanı değil” gibi  ifadelere de yer verdi.Türk yetkililerden referandum etkinliği için resmi olarak ta talep geldiğini Türk hükumeti ile ancak iş birliği yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Rutte: Türk Yetkilileriler  Referandum Etkinliği İçin İş Birliği Yapmayı Düşünmüyoruz.

Rotterdam başbakanından sonra Belediye ? Başkanı Ahmet Ebutalib’in kent konseyine bir mektup göndererek, mitingin düzenlemesi planlanan yer sahibinin verdiği izni güvenlik gerekçesi ile  geri çektiği yine gelen haberler arasında .  Mevlüt Çavuşoğlu’nun 11 Martta katılacağı mitinge Hollanda hükümeti tarafından izin verilmemesinin ardından bu gün de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya’ya da AKP’li taraftarlar ile  yapacağı toplantı için  salon vermedi. Tüm bunlardan sonra Mark Rutte’nin AKP’li isimler, ‘başkanlık referandumu’ için Avrupa’da çeşitli etkinlikler düzenlemek istiyor ancak bunlara izin verilmesi gibi bir durum söz konusu  değil gibi ifadeler kullanıldı. Almanya’daki iptal kararlarının ardından,   iptali ile ilgili  Mevlüt Çavuşoğlu Bu mu sizin Demokrasi anlayışınız diye bir açıklama yaptı.

DİLEK SOYAK

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI