• Ender Gül Anaokulu

logo

28 Eylül 2017

İBB Başkan Adayı Mevlüt UYSAL Kimdir?

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

 Mevlüt UYSAL Antalya’nın Alanya ilçesinde 1966 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’nın Alanya ilçesinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
Mevlüt UYSAL Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti’nin kurulması ile Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı oldu.
2009 yılında İstanbul’un ilçelerinde bölünme oldu.Başakşehir ve Bahçeşehir’in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı olan Uysal, 127 bin 482 seçmenden, oy kullanan 103 bin oyun 39 bin’inin oyunu almayı başardı.
2014 Yerel Seçimlerde AK Parti adayı olarak ikinci kez seçime giren Mevlüt Uysal, sandığa giden 190 bin 906 seçmenden 92 bin 559 seçmenin oyunu alarak ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.
İSTANBUL Başakşehir Yeni kurulan ilçe olmasına rağmen 9 yılda büyük projelere imza atan Mevlüt Uysal, 

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İSTANBUL  Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak  gösterildi.

Halihazırda Başakşehir Belediye Başkanı ve İSTANBUL  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.

Etiketler: » »
Share
654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?