• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

İÇSEL DİSİPLİNİ SAĞLAMAK

İÇSEL DİSİPLİNİ SAĞLAMAK

 

 ANTHONY ROBBİNS DİYOR Kİ;

“Tembel insan yoktur. Sadece kendine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü esin kaynağı olmayan insanlar vardır.”

Yıllarca önce Amerika’nın Mississippi Nehrin de, nehrin bir yakasından ötesine yolcu taşıyarak geçimini sağlayan yaşlı bir kayıkçı, kayığında ki küreklerden birine İNANÇ diğerine ÇALIŞMAK yazmış. Bunun sebebi sorulduğunda, kayıkçı derin bir nefes almış ve;

İçsel disiplinimizi sağlamak; başarılarımız için gerekli olan disiplindir. Yaptığımız ve yapmak zorunda olduğumuz işleri iki şekilde yaparız. Ya onları siz yaparsınız ya da işler kendilerini size yaptırırlar. Zor da olsa işinizi zevkle yapmak istiyorsanız, yapan siz olmalısınız.

İdrak etmek iradeli olmanın temelidir. Kendiniz için belirlediğiniz doğruların, olması gereken doğrularla çatışması halinde ortada bir sorun var demektir. Yapmanız gerekenlerle yaptıklarınız arasında bir uçurum varsa, önce iç disiplinimizi geliştirmemiz gerekliliği sinyalleri çalıyor demektir.

Sorumluluk almaktan kaçıyorsanız, konsantre olamıyorsanız, kaygılarınız sizi kontrolleri altına alıyorsa, yaptığınız işi sevmiyorsanız, kendinize güven eksikliği yaşıyorsanız, sürekli olumsuz düşüncelerin bombardımanı altındaysanız, genellikle işler sıkışıklığa geldiğinde harekete geçiyorsanız “iç disiplininiz” ile ilgilenmeniz gerekir. İçsel anlamda disiplini güçlü hale getirmek için bütünlük oluşturmanız gerekir.

“İşletmelerde her zaman ön cephe çalışanları kaldırıma yasladığınız kulaklarınızdır. Onlara değer verin.” 

                                                                                                                               Mustafa Kılınç 

Eğer bir şeyi başarmak istiyorsak, o şeyle ilgili gerçek anlamda bir isteğiniz ve sebebiniz olmalıdır. Sebeplerimiz bizim güçlü hale gelmemize yardımcı olurlar.

 • Planımız yoksa işlemlerimizle ilgili sonuç alma zamanımız belirsiz demektir. Belirsizlik başarının zehridir.
 • Davranışlarınızı değiştirmek için duygularınızı, duygularınızı değiştirmek için düşüncelerinizi, düşüncelerinizi değiştirmek için durumunuzu değiştirin. Bunları yaptığınızda mutluluğu garanti etmiş olursunuz.(Mutluluğun Formülü)

Başarılı olmak, başarının hazzını yaşamak için lütfen ısrar etmeyi öğrenin ve ısrarcı olun. Çevrenizde başarılarını takdir ettiğiniz insanları örnek alın ve davranışlarını inceleyin. Kendinizi duygusal açıdan güçlendirmek istiyorsanız, sadece ve sadece kendinizle yarışın.

Kendi gelişim ve değişim ve başarılarınızla yarışın. Böylece kıskançlık duygularından uzak olur ve kendinizi tam olarak başarının hazzına odaklarsınız. Sadece ve sadece şimdiye “an” a odaklanın. “An” ın tadını çıkarın. “An” da yapmanız gerekenleri yapın. Böylece zihninizin sizi daha çok motive ettiğini ve geliştirdiğini göreceksiniz.

 

“Yaşam da hiçbir şey fikir üretmek kadar heyecanlı değildir.” 

                                                                                              Mustafa Kılınç 

Kendinizin ısrar yeteneğini geliştirin. Eğer ısrar yeteneğiniz yeteri kadar gelişmezse o zaman onun üzerine bina inşa etme şansınız olmaz. Çünkü güvenli ve sağlam olmaz. Her an en küçük sarsıntı da yıkılır. Alt yapıya esir olmak istemezsiniz, öyle değil mi? Başarının hazzı için alt yapınızı, ısrar yeteneğinizi üst boyuta getirin. Harika sonuçların sizi beklediğini görün. Bunu hak ediyorsunuz ve buna hakkınız var.

 

LOU HOLTZ DİYOR Kİ; 

“Yetenek, neyi yapabildiğinizdir. Motivasyon, yapmanızı sağlayandır. Tavır ise ne kadar iyi yapacağınızı belirler.” 

 

…….derin nefesin sonunda kayıkçı;

“Nehri karşıdan karşıya geçmek için iki küreğe de ihtiyaç var. Çalışmaksızın inanç ve inançsız çalışmak sizi bir dairede döndürür durur. Hayat yoluna tek kürekle çıkmakta nehri tek kürekle geçmekten farksızdır. Hiçbir yere gidemezsiniz” demiş.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
865 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...