• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

31 Mayıs 2017

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği’dir. Derneğin kısa adı İnsan ve Medeniyet Hareketi’dir.

 Dernek aşağıdaki amaçları gerçekleştirmek için kurulmuştur.
1.       İnanç ve ahlak değerlerimizin öğrenilmesi, öğretilmesi, araştırılması, yaygınlaştırılması yolunda çalışmalar yaparak sosyal yapımızın manevi dinamikler yönünden güçlendirilmesine ve yeni nesillerin kendi medeniyetimiz ekseninde yetişmelerine katkı sağlamak.
2.       Medeniyet perspektifinden hareketle köklerimizden aldığımız değerleri günümüz şartlarında geçerliliği olan projelerle nitelikli birey, nitelikli kurum, nitelikli toplum inşasına yöneltmek.
3.       Toplumumuza ve mensubu olduğumuz medeniyet havzasına öncülük edecek kadrolar ve kurumlar oluşturmak.
4.       İlim, fikir, tarih, kültür, din, ahlak, iktisat, sanat gibi sahalarda toplumumuzun her yönden gelişmesine ve insanlarımızın üretkenliğine katkıda bulunmak.
5.       Üyeleri arasında ve tüm toplum katmanlarında yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaymak; ihtiyaç sahiplerine eğitim, gıda, giyim, sağlık, kira, yakacak vb. zaruri ihtiyaç alanlarında ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak.
6.       İnsan hak ve hürriyetlerine yönelik, her türlü olumsuzluğa ve hukuksuzluğa karşı hak ve özgürlük bilinci oluşturmak; bu hususta her türlü çabayı sergilemek, bu alanlarda çalışma yapanlara destek olmak.
7.       Dil, din, düşünce, eğitim, sanat, edebiyat vb. alanlarda nitelikli düşünceler/ürünler/anlayışlar/projeler üretilmesini, nitelikli düşüncenin öne alınmasını ve topluma yaygınlaştırılmasını sağlamak.
Dernek Başkanı
Kemal ÖZDEN
1974 yılında Çanakkale Biga’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Biga’da okuduktan sonra Kurumlar Sınavını kazanarak 1988 yılında Ankara Maliye Meslek Lisesi’ne girdi.

Meslek lisesi eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı. Fakülteden 1995 yılında mezun oldu. 1999 yılında girdiği SMMM sınavlarında başarılı olarak SMMM unvanını kazandı. 2000 yılından beri serbest mali müşavir olarak çalışan Kemal ÖZDEN, halen ortağı olduğu bir denetim ve danışmanlık firmasında yöneticilik yapmaktadır.

Kemal ÖZDEN, Avcılar İlim Kültür ve Hizmet Vakfı’nda uzun dönem vakıf başkanlığı görevinde bulunurken İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin kurucu heyetinde yer aldı. İnsan ve Medeniyet Hareketi bünyesinde bir çok görev alan Kemal ÖZDEN, en son yapılan seçimli genel kurul sonrası İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Kemal ÖZDEN, Avcılar’da ikamet etmektedir.

İLETİŞİM :http://www.imh.org.tr/

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?