• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

Israrlı Federasyon Söylemi! Ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi

 

Israrlı Federasyon söylemi!
Ve Cumhurbaşkanlığı seçimi..

Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye dışişleri bakanı Çavuşoğlu’nun son Kıbrıs ziyaretinden beridir, ısrarlı bir şekilde hergün Federasyon söylemini söylemekten, kendisine de gına gelmiştir sanırım.
Bu federasyon söylemi yaklaşık bir yıl sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olduğunu sağır sultan bile duymuştur.
Sayın Akıncı veya Akıncı’ya akıl hocalığı yapanlar sanıyorlar ki, federasyon federasyon diye avazları çıktığı kadar bağırıncalar, Annan planına evet deyen yüzde 65 oy peşlerinden gidecek ve tekrar inanmadıkları KKTC devletinin başkanlık koltuğuna oturacaklar.
Koltuk çok dadlı geldi bu beylere sanırım;
İnanmadıkları devletin parasını çatır çatır harcama, şeffaf yapacakları sözü verdikleri örtülü ödeneği ‘örtülü’ dağıtmayı/harcamayı, aleyhine hareketler geliştirmeye çalıştıkları anavatan Türkiye’nin kaynaklarını kullanmayı çok sevdiler.
Beyler Kıbrıs davası milli bir davadır. Öyle birilerinin bilmem neyi çok/az sevmesiyle/sevmemesiyle, seçilme/seçilmeme kaygısıyla, idare edilebilecek bişey değildir.
Kıbrıs davası 1878 yılında başlayan ve 1878 öncesi gerçeğe dönülünceye kadar sürecek olan bir davadır. Ve bu dava sadece Kıbrıs’ta Türklerin tek başlarına sürdürecekleri bir dava değildir. Bu dava Kıbrıs’ta yaşayan Türklerle beraber anavatan Türkiye’nin birlikte yürütecekleri bir milli davadır.
Bazılarının sandığı gibi, öyle Avrupa Birliği rüyalarına kapılıp, Kıbrıs davasını bir ‘Avrupa Birliği sorunu’ yaparak, anavatan Türkiye’yi bu davadan dışlayabileceğini ‘gizli’ ‘gizli’ düşünenler, bu düşlerinden uyansınlar.
Kıbrıs Türkü anavatanları Türkiye ile birlikte Kıbrıs’taki varlığını korumaya ve 1878 yılından sonra Kıbrıs’ta haksızca, zorla ve yasadışı bir şekilde kaybettiği hak ve çıkarlarını tekrardan kazanmaya kararlıdır.
Dünyamız Avrupa Birliği gibi oluşumları çok gördü. Avrupa Birliği gibi oluşumlar dünyamızda çok kuruldu ve belli bir süre sonra da dağılıp tarihin çöplüğüne gitti.
Büyük devletlerin küçük devletler üzerinde hegemonya kurmasına hizmet eden bu gibi kuruluşların tümü eninde sonunda dağılmışlardır.
Avrupa Birliği de büyük ortak Birleşik Krallığın ayrılma girişimi, bu birliğin de dağılma sürecine girdiğinin göstergesidir.
Kıbrıs davasında, bizim Kıbrıs’ta varoluşumuzun teminatı olan anavatanımız Türkiye ile birlikte hareket etmemiz, en temel görevimizdir.
Bu milli dava kimsenin bilmem ne emellerine kurban edilemez. Kıbrıs Türkü buna asla müsade etmez.

Fuat Nesip Nalcıoğlu

src haber KKTC

Etiketler: » »
Share
407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?