• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

İstanbul Bahçelievler Bülentecevit Ortaokulundan Tubitak Bilim Fuarı başarısı

İstanbul Bahçelievler Bülentecevit Ortaokulundan Tubitak Bilim Fuarı başarısı

 

Bahçelievler’de bulunan Bülent Ecevit Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK bilim fuarı açıldı. Okul öğrencileri kendi duygu ve düşüncelerini öne çıkartan projelere imza atarak bilimin yaşının olmadığını bir daha gösterdiler.

Bülent Ecevit Orta Okulunun bahçesinde düzenlenen törene; Bahçelievler Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Nazif Numan Şahin, Abidin Pak Öğretmenevi Müdürü Mekke Kocaman, Dünya Basın Mensupları Derneği Genel Başkanı(DBMD) Muzaffer Tunç,34 Gündem Gazatesi sahibi Bekir HALLAÇ,Eğitimci,Yazar Erhan SARICA ,src haber editörü Zuhal KOCA BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Açılış  konuşması yapan Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü Mehmet Nuri Kaynar, “Okul çalışmaları hakkında bilgi verirken okulun il, ilçe ve Türkiye’deki yarışmalarda dereceler aldığını son olarak da Avrupa Birliği projesine hak kazandığını belirtti. Mehmet Nuri  KAYNAR konuşmasının devamında 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir daha tekrarlanmaması için devlet ve millet olarak güçlü olunması gerektiğini ifade etti ve törende hazır bulunan  Anne ve Babasına kendisini bu günlere getirdikleri için  Teşekkür ederek tamamladı.

İstanbul Bahçelievler Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü Mehmet Nuri KAYNAR’dan sonra konuşma yapan Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI, “Bahçelievler Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Nazif Numan Şahin, Abidin Pak Öğretmenevi Müdürü Mekke Kocaman, Dünya Basın Mensupları Derneği Genel Başkanı(DBMD) Muzaffer Tunç,34 Gündem Gazatesi sahibi Bekir HALLAÇ,Eğitimci,Yazar Erhan SARICA ,src haber editörü Zuhal KOCA BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim kurulu üyeleri,Öğretmen,Öğrenci, Tüm velilerimizi ve davetlileri selamlıyorum diyerek sözlerine başladı.

Sözlerine şöyle devam etti.Hayal kurabiliyorsak üretebiliyoruz, okuyorsak düşünüyoruz demektir. Bizim hayal kurmamız düşünmemiz ve üretmemiz gerekir. Üretim toplumuna dönmemiz lazım. Günümüzde teknolojiyi kim üretiyorsa lider devlet odur bunun için daha çok çalışacağız ”dedi.

İstanbul Bahçelievler Bülent Ecevit Ortaokulu Kapalı spor salonunda ve okul bahçesinde sergilenen bilim fuarı protokol tarafından kurdele kesim töreni ile açıldı. kapalı spor salonunda ,okul bahçesinde, okulun giriş katında,üst katında ve bodrum katında bir çok eser sergilendi.Öğrencilerinin yaptığı çeşitli buluşlar ziyaretçiler tarafından ilgi ile izlendi.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına başvuru yapan İlçemiz okullarından Bülent Ecevit Ortaokulu’nun başvurusu onaylandı.

 

      

5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyicilere eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına başvurusu onaylanan Bülent Ecevit Ortaokulu öğrenci,öğretmenler ve velileri sonucu sevinç ve heyecanla karşıladılar.

 

 

 

 

Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü Mehmet Nuri KAYNAR: “Bülent Ecevit Ortaokulu olarak, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına hazırlıklarımızı yaptık ve başvurumuzu gerçekleştirdik.

 

 

 

Kabul edilmiş olmasından dolayı çok mutlu olduk. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte proje ve etkinlik hazırlıklarımızı planlamalar çerçevesinde yürütüyoruz. Öğrencilerimizin bu gibi projelerle yaparak-yaşayarak öğrenecekleri kazanımlarını çok önemsiyoruz. Okulumuzda şu an müthiş bir heyacan ortamı oluştu. Bütün paydaşlarımızı sürece dahil ederek oluşan sinerji ile geleceğe emin adımlarla ilerlemek istiyoruz.

 

 

 

Çocuklarımızın çağdaş ve yenilikçi eğitim anlayışı çerçevesinde eğlenerek öğrenecekleri ortamlar hazırlamanın akademik başarının artırılmasında olduğu kadar sosyal iletişim becerileri kazanmalarının da çocuklarımızın kişilik oluşumuna çok olumlu katkıları olacağı kanaatindeyim.” Dedi.

 

Tübitak Bilim Fuarı 5-6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde Bülent Ecevit Ortaokulu Ziya Doğan Spor salonunda, okul bahçesinde, bilim sokağında ve fen laboratuvarında sergilenecektir.

 

      Proje kapsamında sergilenecek etkinlikler:

 

  • En az 25 proje (bütün dersleri kapsayan),
  • Mikroskoplardan görüntüler ve bunların çizimleri,
  • Canlı organ( göz,böbrek,kalp vb.) kesitleri,
  • Yıl boyunca yapılan maketlerin sergisi,
  • Bilimsel yarışmalar,
  • Herkesi çok şaşırtacak gösteri deneyleri.

 

 

İstanbul Bahçelievler Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü Mehmet Nuri KAYNAR tüm dostları ve arkadaşları öğrencilerimizin bu başarısına ortak olmaya davet ediyorum dedi.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına başvuru yapan ilçemiz okullarından Bülent Ecevit Ortaokulu’nun başvurusu onaylandı. Tübitak Bilim Fuarı 5-6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde Bülent Ecevit Ortaokulunda yapılacak etkinliklerle gerçekleştirildi.

Bahçelievler Bülent Ecevit Ortaokulu öğrencilerinin buluşlarının sergilendiği TÜBİTAK Bilim Fuarı göz kamaştırdı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?