• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Kayseri’deki torun cinayetinde korkunç detaylar

Kayseri’de geçen yıl  Ekim’de bıçaklanarak öldürülen 85 yaşındaki Sultan Ton’un cinayet sanığı torunları bu gün ilk kez hakim önüne çıktı. Bu vahşi cinayet anneannenin Kayseri merkez Melikgazi İlçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi Sırasöğütler Caddesi Özen Sokak‘taki evinde işlendi. Anneannesi ile oturan 29 yaşındaki Hakan Ton öz ve öz dayısının oğlu 19 yaşındaki kuzeni Mustafa Ton ile birlikte alkol aldıktan sonra yaşlı kadını bıçaklayarak öldürdü. İnsan evladından bile çok değer verdiği torununa güvenmeyecekse kime güvenecek ? Hangi  bilinmeyen neden iki toruna bu vahşi cinayeti işletebilir.Aklım havsalam almıyor. Daha vahimi de çıkarıldıkları mahkemede o iki torunun cinayet hakkındaki korkunç iddiaları.

Hakan Ton : Cinayeti ben değil kuzenim işledi

Hakan Ton savunmasında, “Ben anneannem Sultan Ton’la birlikte yaşıyorum. Kuzenim  Mustafa Ton  o gece anneannem Sultan Ton’la birlikte yaşadığımız eve geldi. İkimizde alkol alıp, uyuşturucu içtik. Cinayeti  ben değil kuzeni m işledi. Ben zaten bir köşede sızıp kalmışım. O gece ile ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. Sabah beni uyandıran polislerden ananemin öldürüldüğünü öğrendim dedi.   Ne kadar kolay ? Alkol ve uyuşturucu iç, cinayeti işle.  Sonra ben bir şey hatırlamadım de. Yok böyle bir dünya bilesiniz istedim.

Mustafa Ton: kuzenimle aramızda husumet vardı.

Diğer katil zanlısı torun Mustafa Ton ise savunmasında, “Hakan’ın eski eşi ile aramızdaki gönül ilişkisi olduğundan, kuzenimle aramızda husumet vardı.  O gece ananemin evine gittiğimde Hakan oradaydı. Birlikte içki ve uyuşturucu içtik. Bir ara uyandığımda, Hakan bir elinle babaannemin ağzını kapamış diğer elindeki bıçakla vuruyordu, ‘’Hakan, cezaevinde aynı koğuşta kalırken cinayeti üstüme almam için  beni sürekli tehdit etti ‘’dedi. Kuzeninle arandaki husumet ikinizi bağlar. Ananenin bunda  suçu günahı ne ?

Duruşma ertelendi

Sultan Ton’un aile yakınları iki kuzenin de en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Cumhuriyet savcısı ise her iki sanığın, ’Kasten adam öldürme’ suçundan  cezaya çarptırılmasını istedi. Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri ki, bir tarihe ertelendi.

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
2428 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI