• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Kill Erdogan PankartınaTepkiler Devam Ediyor

 PKK Terörö Örgütü İsviçre’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı  Hedef gösterdi 

İsviçre’nin başkenti Bern’de Terör örgütü PKK mensupları ve İsviçre’deki destekçileri tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bir miting düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  hedef gösterilerek  siyah fon üzerinde fotoğrafının yanında “Kill Erdogan (Erdoğan’ı öldürün) ” yazısı olan bir pankartı açıldı. PKK terör örgütü yandaşları tarafından gerçekleştirilen mitingde, PKK’ya ait sembol ve pankartlarla Türkiye’nin aleyhine ve  sloganlar atıldı.   İsviçre hükumetinin  bu sorumlulardan hesap sorulması yeri  yerine, terör örgütünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef gösteren  mitingine göz yumması gerçekten de kabul edilemez. Bu konunda açıklama da bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim Kalın, PKK gösterisiyle ile ilgili   gece hakkında İsviçre makamlarını kınıyoruz Dedi. Dış işleri Bakanlığı İsviçre’nin Ankara Büyükelçisini yardımcısını çağırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik düzenlenen eylemleri protesto edildiği bildirerek, Türkiye’nin konuyla ilgili tepkisini iletti. Terör örgütü yandaşlarınca miting düzenlenmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkça hedef gösterilerek hayatına kast edilen Pankart  açılması ise,Ankara’da büyük bir tepkiyle karşılandı. PKK Terör Örgütü Yandaşlarının  İsviçre’deki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef gösterisine tepkiler devam ediyor.

İlk Açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan  Geldi

Dış işleri Bakanlığının Bern’de PKK Yandaşları Tarafından  Düzenlenen Mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef alınarak pankart açılması ile ilgili İsviçre hükumetinden yazılı açıklama yapması bekleniyor. Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun İsviçre Dışişleri Bakanı Didier Burkhalter’i arayarak tepkisini dile getirdiği görüşmesinde şu ifadelere yer verildi: “İsviçre federal ve yerel makamlarının PKK mensupları ve İsviçre’deki destekçileri tarafından işlenen bu aleni suç konusunda atacağı adli ve idari adımlar bakanlığımızca  yakınen takip edilecek ve gerekli girişimlerimiz tarafımızca sürdürülecektir . Dedi

Bern’deki Mitingde  O Gece Neler Yaşandı?

Bern merkezdeki Federal Parlamento binasının Meydanında yapılan PKK, terör örgütü ve İsviçre’deki  yandaşları katıldığ mitingte Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta başına silah doğrultulmuş Erdoğan’ın fotoğrafı Kill Erdoğan (Erdoğan’ı öldürün)” ” yazısı olan bir pankartı açıldı. 250 kadar kişinin katıldığı mitinge İsviçre Yeşiller Partisinin de destek verdi. Konuşmacılar Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referanduma Hayır” oyu verilmesi çağrısında bulunurken,  Kürsüde ise değişik dillerde  “Hayır” yazan pankartlar asıldığı da görüldü.Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde İsviçre polisi terör örgütü PKK yandaşlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkça hedef gösterildiği pankarta,konuşmacılara  Erdoğan  diktatör  şeklinde atılan sloganlara  göz yumarak, hiç müdahale etmediği görüldü.Terör örgütü tarafından düzenlenen bu etkinlikte Cumhurbaşkanımızın hayatına kast edilmesine Türkiye’den tepkiler devam ediyor.  

 

Yazan Ve Hazırlayan:Dilek Soyak

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI