• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Kimler niçin İstanbul’un en başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürünü hedefe koydu

Kimler niçin İstanbul’un en başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürünü hedefe koydular.Esenyurtta neler oluyor,gibi başlıklarla Esenyurt”a zarar veren ve Milli Eğitim camiasına zarar veren kimler?

İstanbul’un Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerini kendine mesken tutmuş buralarda yıllardır nemalanan  bir gurup  İstanbul en başarılı İlçe Müdürlerinden biri olan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ’yi bir süredir atıp tutuyor.

Bu kantin çetesi ve internet siteleri Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ’yi niçin hedefe koydular?

Bu hesapların altında usulüne uygun yapıldığı için alamadıkları hangi kantinlerin ihaleleri bulunuyor?

Bu haysiyet cellatlığı yapanlar ile haberin yayınlatıldığı internet sitesi arasında nasıl bir kirli ilişki var?

Bu kantin çetesine, İstanbul’un en başarılı Milli Eğitimlerinden biri olan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün içinden resmi belge, bilgi uçuran köstebek  kim?

Birbiriyle ilgisiz alakasız bir çok insanı, birbiriyle ilgiliymiş gibi gösterip, fetöcülükle ve usulsüzlük iftiralarıyla karalayan kurguyu yazıp, internet sitelerine gönderen  kimler?

Bu kişi  ile kimler kantin çetesi ve internet sitesi arasındaki iftira, ihanet ve tetikçilik ilişikisinin boyutları neler?

İstedikleri kantin ihalelerini baskı ve şantaj yoluyla alamayan, adrese teslim ihaleler yapılmasını bekleyen, içlerinden biri başkan adayı olan,  bilinen bir internet sitesinde yaptırdıkları kurgu bir haberi başarılı belediye başkan yardımcısı, şube mdüürleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürünün adını geçirerek niçin hedefe koydular?

Niçin Esenyurt ilçe milli Eğitim Müdürüne iftira kampanyasına mı dönüştürüldü?

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünü en gözde 6 projesini yürüten , her gün başarılarıyla adından söz ettiren bir isim olan Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ’nin sendikayla, siyasetle, bürokrasiyle, Milli Eğitim camiasıyla , okul müdürleri ve eğitim çalışanları ile olan başarılı iletişimi, özverili çalışmaları ve herkes tarafından sevilip , takdir edilmesi kimleri, niçin rahatsız etti?

İşte sorduğumuz bu soruların cevabı olacak olan açıklama İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ’den geldi.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, okullarda kantin ihalelerinin nasıl yapıldığını açıklayarak yapılan yalan ve mesnetsiz haber ve yorumları yapan kişi ve kişilerle ilgili bütün yasal haklarını kullanacaklarını ifade etti.

İşte BEŞLİ’nin açıklamaları:

Beşli; İlçemizde yapılan kantin ihaleleri Kanun ve yönetmelikler doğrultusunda yapılmıştır. Şöyle ki 2886 ihale kanunun 51 g maddesi ne göre devletin acil ihtiyacı olan yerleri kira vermesi ve açık ve kapalı teklife uygun olmayan ihalelerdir. Yine aynı kanunun 17. Maddesinin 5.fıkrasına ve 50. Maddesinin 1.fıkrasına göre pazarlık usulü ile ihalelerimiz yapılmaktadır. Yapılan ihaleler kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmaktadır. İlçe Müdürlük binamızın taşınma sürecinden kaynaklanan aksaklıklardan dolayı 29.01.2019 tarihinde tutulan tutanak gereği yapılması planlanan ihaleler ileri bir tarihe ertelenmiştir. İhale süreci gerçekleşene kadar okulda eğitim gören öğrencilerin mağdur olmaması için okul-aile birliği yönetmeliğine göre ihale yapılıncaya kadar okul-aile birliği öğrencilerin temel ihtiyaçlarını giderecek ölçüde kantini işletebilir. Bahsi geçen okullardan ihalesi yapılmayan yâda mevcut sözleşmesi fes edilen okul kantinleri bu şekilde okul-aile birliklerince işletilmektedir.

2. İlçemizde e-okul sisteminde kayıtlı olan yaklaşık 12.000 Suriyeli öğrenci bulunmaktadır. Suriyeli taşıma ihalesi için taşınması muhtemel 3526 öğrenci için ihaleye çıkılmıştır. Bunlardan fiilen taşındığı tespit edilen ve okul müdürlükleri tarafından onaylanan puantaj kayıtlarına göre neredeyse 1/3 oranında puantaja onay verilmiştir. Tüm İstanbul’da yapılan bakanlık incelemeleri daha bitmediğinden ödemeler( Eylül-Kasım 2018 ödemeleri) ise daha gerçekleşmemiştir. Bakanlığın ihale yapılması emri yazılarına göre bu zamana kadar yapılan taşıma ihalelerini farklı firmalar almıştır.

3.Okulların tamir ve tadilatlarından büyük tamirat gerektirenlerini il milli eğitim müdürlüğü gerçekleştirmektedir. Küçük tamirat olanlarını ise yaklaşık maliyetini de belirleyerek ilçe milli eğitim müdürlükleri vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Bu şekilde 7 okulun küçük tamir işini 5 farklı firma yapmıştır. Yaklaşık maliyet belirleme işi doların düşük olduğu zamanda yapıldığından, tamirat işleri ise ödeneğin geç gelmesinden dolayı dolar fiyatının yükseldiği zamana denk geldiğinden inşaat maliyetleri yükselmiş ve işi yapacak firmalar bile zor bulunmuştur. İşi alan firmalar neredeyse zararla işi bitirmek zorunda kalmışlardır. Bu işlemler yapım işleri ihale ve kabul yönetmeliği çerçevesinde yapılmakta olup, İl Milli Eğitim müdürlüğü mühendisleri tarafından belirlenen yaklaşık maliyetler üzerinden de kırım yapılarak işi yapma kabiliyeti olan ve müdürlüğümüze başvuran en az üç teklif üzerinden değerlendirilerek en uygun teklifi veren firmaya verilmektedir.

Ayrıca yapılan tüm ihaleler öncelikle bakanlık onayına sunulur. Bakanlık onayından sonra sözleşme yapılır. Bir hata varsa ihale iptal edilir. İlçemizde yapılan hiçbir ihale milli eğitim ve şube müdürlerinin akrabalarına verilmemiştir. Zaten yasal olarakta ihaleye katılamazlar

4. Milli eğitim müdürlükleri bünyesinde açık şube müdürlüğü kadrolarında vekâleten okul müdürleri görevlendirilmektedir. Türkiye genelinde kadrolu şube müdürü ataması yapılmış ve 4 yeni kadrolu şube müdürü başka il ve ilçelerden gelerek göreve başlamıştır. Esenyurt ilçesinde vekâleten şube müdürü olan 3 müdür de kendi okullarına geri dönmüşlerdir. Haberinizde ismi geçen Şube Müdürü vekili Gökhan Şimşek bu şekilde Beylikdüzü’nde ki okulunda görevine başlamıştır. Bu durumun haberinizin içeriği ile hiçbir alakası olmadığı halde bir bağlantı varmış gibi göstermek bir hak ihlalidir.

5.Yıllar önce ilçemizde çalışan rotasyon gereği başka ilçeye tayini çıkan Makbule isimli şube müdürünün haberde bu konularla bağlantılıymış gibi gösterilmesi manidardır.

6. Haber Esenyurt başlığıyla ve özellikle kantin vurgusu yapılarak milli eğitim ağırlıklı mesnetsiz suçlamaları içerdiği halde sırf bir kurgu ve algı oluşturmak için bir Küçükçekmece, Beylikdüzü, Çekmeköy, vb farklı ilçeleri işin içine katarak, bir yandan Esenyurt belediyesini işin içine katarak, bir yandan fetö ile alakalı bir derneği işin içine katarak “topluca hareket edilen bir elden yönetilen” bir durum varmış gibi davranmışsınız. Bu şekilde bir kurgu oluşturmaya çalışmak ve mesnetsiz, ısmarlama, kulaktan dolma haber yapmak tamamen bir hak ihlalidir.

Kaynak: www.ajanskamu.net

 

Esenyurt’tan yerli ve milli üretim bir marka doğuyor.

“src esenyurt”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?