• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

KİTAP OKUMAK

Uzmanların,Eğitimcilerin ortak görüşü ; Başarının  sırrı kitap okumaktan geçiyor.

Kitap okumak istiyorsunuz ama bir türlü başlayamıyor musunuz?

öncelikle yatağınızın başucundaki kitapları kaldırın.daha sonra salona geçin ve Kütüphanenizdeki kitapları gözden geçirin.Kütüphanenizi düzenleyin okuduklarınızı bir yere, okumadıklarınızı bir yere koyun, ayırın.İster kütüphanenizden, ister kitapçıdan sadece bir tane  tane kitap seçin, satın alın ama mutlaka bu gün hemen okumaya başlayın.Seçeceğiniz kitap en “ideal” kitap olmak zorunda değil. En “sevebileceğiniz” kitap olsun yeter. En sevdiğiniz alandan, en sevdiğiniz yazardan seçin.

Hayatı boyunca çok kitap okuyan insanlar az kitap okuyan insanlardan daha başarılı oluyorlar.

Toplum olarak malesef Okumayı yeterince sevmiyoruz.Okumayı sevmeyen, okumayan bir toplum olduğumuz bilinen bir gerçek. Peki, kitap okumayı isteyip de okuyamayanlar ne yapmalı?

Kendinizi sevin, kendinizi önemseyin,Kendinize kitap okuyabilecek fırsatlar yaratın.

Kitap okumaya başlayın evet şimdi ve hemen ,Kendinize bir söz verin. Her gün en az şu kadar sayfa okuyacağım diye hedefler koyun. yüz sayfa okumayı hedeflemeyin. Haftada şu kadar kitap bitireceğim de demeyin. Sadece belirli bir  sayfa. Ama bu söz öyle bir söz olsun ki, ne olursa olsun o kadar sayfayı okuyun. Süreklilik miktardan daha önemli bunu unutmayın,bol kitaplı günler dilerim .

Etiketler: » » » » »
Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI