• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

KKTC’de Yeni Hükümet

CTP HP TDP ve DP’nin 15 ay önce oluşturduğu 4’lü koalisyon hükümeti, HP lideri dışişleri bakanı ve başbakan yardımcısı Kudret Özersay’ın hükümetten çekildiğini açıklaması üzerine, bugün sabah CTP lideri başbakan Tufan Erhurman’ın 4’lü koalisyon hükümetinin istifasını cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sunmasıyla 4’lü koalisyon hükümeti son bulmuştur.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bugün yeni hükümeti kurmakla ilgili UBP genel başkanı Ersin Tatar’a görev vermesi bekleniyor.

KKTC’de yeni hükümet senaryoları,
Bugün KKTC cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan yeni hükümeti kurma görevini alması beklenen Ulusal Birlik Partisi genel başkanı Ersin Tatar’ın en kuvvetli ihtimal olan Kudret Özersay’ın lideri olduğu ve KKTC meclisinde 9 milletvekili olan Halkın Partisi ile bir güçlü koalisyon hükümeti kurmasıdır.
Ancak Ulusal Birlik Partisi lideri Ersin Tatar’ın sağda güçlü bir ‘Ulusal Birlik Hükümeti’ kurma alternatifi de güçlü seçenekler arasında bulunmaktadır.
Kıbrıs’ın etrafında gelişen olaylar, Kıbrıs Türkünün ve anavatan Türkiye’nin doğu Akdeniz’deki ulusal çıkarlarımızın korunması için ulusal birlik içinde hareket etmemizi gerektirmektedir. Herkes bunun sorumluluk bilinci içinde hareket etmelidir.

Haber Fuat NALCIOĞLU

src haber KKTC

Etiketler: » » » »
Share
208 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?