• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Kreş Servisinde Unutulan 3 Yaşındaki Alperenin Ölümü Arkasındaki Şok Gerçekler!!!

Üç yaşındaki bir çocuk 8 saat kilitli kaldığı servis aracında sıcaktan ve  beyin kanaması geçiriyor ve havasızlıktan çırpınarak ölüyor. Olay İzmirde Özel bir kreşte yaşandı Çocuğun beyin kanaması geçirdikten sonra havasızlıktan boğularak öldüğü otopsi raporlarıyla belli oldu. Ne yazık ki baba çocuğunun serviste havasızlıktan öldüğünü cinayet masası ekiplerinden öldüğünü öğreniyor. Ben babanın Tv’de anlattıklarını dinledikçe dehşete düştüm. Yaz o zamana kadar yaşananlar. Kreşin sahiplerinin aileye çocuğunuz okulda uykuda öldü deyip, olayı örtbas etmek için  kendi çalışanlarına ve öğrencilere yaptığı baskılara ne demeli?  Kreşin sahiplerinin olayı gören çocuklara ailenize söylerseniz, size ceza veririm diyebilmesi hangi vicdana sığar? Öğretmenlere aynı şekilde uygulanan baskı gerçekten diyecek tek bir kelime bulamıyorum. Aynı kreşte çalışan Sultan öğretmenin verdiği ifade ile gerçekler yavaş yavaş gün ışığına çıkmaya başladı. Hiç kimseyi yargılamak haddimize değil. Ben bu yazıyı babanın anlattıklarını televizyondaki konuşmalarını dinledikten sonra yazdım.

Minik Alperenin Kreşte Olmadığı 8 Saat Sonra Anlaşılıyor.

Ogün kreşte çocuklardan birinin doğum günü var ve Alperen‘in orada olmadığı doğum günü bittikten sonra akşam saat 16.00 sıralarında anlaşılıyor. Her yer aranıyor ve Minik Alperen tam saat sonra kreşe gitmek için bindiği serviste Sultan öğretmen tarafından bulunuyor. Çocuk bir battaniye sarılıp çocukların gözü önünde kreş  sahibinin odasına getiriliyor. Öldüğü anlaşılıyor ve özel bir hastaneye götürülüyor.

Çocuğun Serviste Öldüğü Hastanede Aileden Saklanıyor.

Çocuğun serviste ölü bulunduğu Hastanede bile aileden saklanıyor. Çocuğun uyuduğu ve bir daha uyanmadığı geçirdiği için hastaneye getirildiği içeride gerekli müdahale yapıldığı söyleniyor. Baba çocuğumu gördüğümde göz kapakları açıktı ve susuzluktan yüzü kağıt gibi beyazdı diyor. Düşünebiliyor muzunuz? Çocuğunuzu emanet ettiğiniz kreşten uykudan uyanmadığı için hastaneye kaldırıldığını öğreniyorsunuz, gittiğinizde evladınızın ölüm haberini alıyorsunuz.Allah sabırlar versin.

Baba: Doktor Çocuk Hastaneye Geldiğinde Ölüydü.

Baba hastaneye gittiğimde doktor geldiğinde çocuğunuz ölmüştü diyor. Ama olay kreş sahipleri tarafından ört pas ediliyor. Ne yazı ki aile acı gerçeği otopsi raporları sonrasında cinayet masası ekiplerinin kapıya gelmesinden sonra öğreniyor.

Baba Bu ihmale Neden Olanların Bir an Önce Gerekli Cezayı Alsın.

İhmaller zinciri sonrası evladını acı bir şekilde kaybeden babanın tek isteği var o da bu ihmale neden olanların bir an önce gerekli cezayı almaları. Olaydan sonra Alperen‘in ölümüne neden olan 2 kişi mahkemeye çıkarıldı. Servis şoförü tutuklandı.

Çocukları Taşıyan Servis Korsan Olduğu Ortaya Çıktı

Çocukları taşıyan okul servisi demiyorum, çocukları taşıyan aracın camları çocuk figürleri ile kapatılmış. Camlar açık olsa çocuğun serviste olduğu aracı süren kişi tarafından görülmese de dışarıdan geren biri tarafından görülecek beklide o çocuk havasızlıktan o araçta ölmeyecek. Bakın bu çok önemli bir detay. Okul servisi diyemiyorum, çünkü çocukları taşıyan aracın,  resmi kaydı yok ve araç kreş sahibinin eşine ait. Aracın korsan olduğu ve, Servisçiler Odası Birliğine kaydı olmadığı ortaya çıkıyor.

Kreşle İlgili Daha Önce Bir Çok Şikayet Olmuş

Kreşle ilgili şuana kadar birçok şikayet olmuş. Birçoğu da tehdit edildiğinden şikayetini geri çekmek zorunda kalmış. Buda daha önce çocuğunu o kreşe gönderen velilerden birinin televizyona bağlanıp yaşadıkları olayları anlatması ile ortaya çıktı. Olayla İlgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?