• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

MEB 2017 öğretmen atama takvimi

MEB 2017 öğretmen atama takvimini neden netleştirmiyor

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarını bundan sonra Şubat’da yapacağını aslında netleştirmişti. Fakat eğitimde sürekli değişikliklerden atamalar da alıyor. 2017 atama takvimi ve sayısı net olmasına rağmen neden bir türlü resmi olarak açıklanamıyor?

2017’de kamuya alınacak 60 bin personelin yarısının Milli Eğitim Bakanlığına olacağını artık hepimiz biliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı için bu sayı yıl genelinde zaten yeterli değil. Tüm yıllar yapılan atamalarda 50 bin civarı atamalar olmakta ve bu yıl 30 bin atama olması demek sadece adayları değil derslikleri de etkileyecek.

Atama bekleyen milyonlarca KPSS mağduru öğretmen atamalarına tepki göstermeleri de yersizdir. Çünkü hangimiz çocuğumuzun dersinin boş geçmesini isteriz. yani 18 milyon öğrenci için 1 milyona yakın öğretmen görev yapmakta ve her yıl emekli olanlar ve açık olan öğretmen açığı ile birlikte dersliklerde ihtiyaç bulunmakta ve bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığına yapılacak öğretmen atamaları tüm vatandaşlar için önemli olmaktadır.

Sonuç olarak atamalardan veya atama sayısından ziyade Şubat ayında alınacak 30 bin öğretmen kontenjanı neden resmi olarak açıklanamıyor veya açıklanmak istemiyor. Defalarca bir çok yetkili ağızdan Şubat’ta alım olacağını ve bunun da 30 bin olacağı söylenmesine rağmen neden bu sır gibi gizlenmekte ve adayların kafası karıştırılmakta.

kaynak:mymemur.com.tr

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?