• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

MEB Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde yer alan Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye geleli lise ve dengi okullar arasında donanım olarak en güçlü Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarlarından birinin yapımına imza attı. Okul müdürü Beklan Emre Özdemir 15 Temmuz süreci ile kamuya devredilen ve çok iddialı bir okul haline dönüşen Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesinin kurulduğu günden itibaren Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında ciddi çalışmalar yapmak üzere alt yapı yatırımı yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Özdemir, Fen ve Sosyal bilimler programı uygulayan imam hatip lisesi olduklarını, bundan sonraki süreçte de bu ve benzeri çalışmalar yaparak ülkemizde öncü okullardan biri haline gelmek istediklerini belirttiler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarının açılışı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Küçükçekmece Kaymakamı Harun KAYA, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcımız M.Besim MÜFTÜOĞLU, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Açılışta Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanlığının Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında ciddi çalışmalarının olduğu, bu bağlamda bu tarz çalışmalara değer verdiklerini ifade ettiler.

MEB Müsteşarı sayın Yusuf TEKİN ve Küçükçekmece ilçe protokolünün katılımı ile okulumuzda hazırlanan Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarının açılışını gerçekleştirdik. Değerli testeklerinden ötürü tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
946 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?