• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Memleket Günleri Sıradanlaştı

Her şehir bir diğerine benzememekle ve kendine özgü bir karaktere sahip olmakla zaten markadır. Markalaşmanın en önemli kurallarından biri olan “farklılık” her şehrin özünde vardır.

Bu yüzden şehirlerin markalaşmasında yol haritası belirlenirken, o şehri farklı kılan tüm argümanlarının avantajını ve hazır potansiyeli kullanarak başlamak gerekir.

Bu vesile ile başka bir şeye değinmek istiyorum; Şehir günleri etkinlikleri yapılırken ya da ilgili tanıtım fuarlarında şehirler tanıtılırken maalesef sadece şehirlerin isimlerinin farklı olduğunu görüyoruz. Şehrin peyniri, zeytini geleneksel tatları ve kültürel kıyafetlerinin tanıtımı üzerine artı bir şey konulmadan her yıl yinelenmektedir. Başka bir değişle şehrimizi dış dünyanın görmek istediği ve ilgisini çekeceği gibi değilde, kendimizin görmek istediği gibi anlatmak derdi ve kolaycılığı içindeyiz.

Oysa kendisini farklı kılan özellikleri ile birlikte dünyanın her gün değiştiği gerçeğini de göz önüne alarak şehirlerimizi geliştirmemiz ve dünya insanının dikkatini çekecek bu gelişmelerin tanıtımını konusunda daha özenli davranmamız gerekir.

Aksi halde bin yıl sonra da kendimizi yine sadece mutfağımız ve kültürel kıyafetlerimiz ile ifade ediyor oluruz.

Fatih ÖZBEY

src haber –  src ajans

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
538 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?