• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

31 Ocak 2019

Neden Bizim Markamız Yok?

Esenyurt olarak neden bizim  bir markamız Yok?

Yurt dışına gidenler geldiklerinde hep şöyle derler.Neden dünya çapında bir markamiz yok? Genç okumuş nufusumuz var. Universitelerimiz var? Teknolojiyi neden yok? Buyuk birTerslik var bu iste?

Kendi markamız neden yok diyenlere: Her yerde Avrupa çikolatasın’dan bahsetip övüceğinize, bizim yerli fındık kremamız’dan tadın, destek vermediğiniz için azıcık utanın!!!

Neden küresel markamız yok? Çünkü İngilizce ile övünürken, Türkçeyi düzgün konuşamıyoruz. Küresel marka önce doğduğu toprakta derinleşir ve gelişir.
Türkiye olarak neden dünya çapında markamız yok denecek kadar az çünkü üreterek değil devletle zengin olan bir modelimiz var zenginler distribütör zengini.

Peki Esenyurt olarak neden Türkiye çapında bir markamız yok ?

Dünyanın belli başlı büyük her ülkesinin dünyaca tanınmış markaları var.Bizim ise Nusr-et ve THY dışında ticari markamız yok.
Neden?
Çok çok sebebi var.Ama sebeplerden bir tanesi ticareti dürüst yapmamamız.
Pazarlama- tepe yöneticilerinin anlık ve günü kurtaran bakış açıları..
Ulusallaşmış bir markamız yok! Yeterli bilim adamimiz yok! Neden? Egitim yok! Tam bir klasik oryadoğu ülkesiyiz.

Neden dünya markamız yok? Neden dünya ekonomisini sarsamıyoruz ürünlerimizle? Nedeni bu. Kendi mühendislik gücümüz ve tasarım yeteneğimiz az. Başkalarının yaptıklarını alıp taklit ediyoruz. Adamlar gerçeği varken taklide para ödemezler. Çalma ve taklit zihniyeti bizi yokedecek.

Merhaba başkanım iyi günler burası Merinos Nikah dairesinin kafeteryası ama içer de hala CocoCola tabanlı Nestle su satıyor Muradiye su yok madem bu su Markası bizim neden Belediyeye ait yerlerde bizim markamız satılmıyor. Dolap Muradiye içide ki su N
“Neden, çünkü bizim markamız yok. Bizim tasarımımız yok, bizim teknolojimiz yok. Gençleri iyi eğitecek ve onlar marka, tasarım, teknoloji geliştirecek. Ülkeyi zenginleştirecekler ve emeklilere daha fazla para vereceğiz.

Neden Dünya Markamız Yok?

Merhaba başkanım iyi günler burası Merinos Nikah dairesinin kafeteryası ama içer de hala CocoCola tabanlı Nestle su satıyor Muradiye su yok madem bu su Markası bizim neden Belediyeye ait yerlerde bizim markamız satılmıyor. Neden bizimde markamız yok .neden bizim suyumuz yok,neden bize ait bir markamız yok srcesenyurt artık var

öyle de bu insanlar hiç mi sorgulamaz, neden biz ilaç, mikroçip icat etmeyiz, bir tane esaslı markamız yok, no şampiyon

neden dünya markamız yok .. #thy oluyor dedik ama son 1 yıllık performansı ile çok zor ve çok yazık … MARKA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ister

Etiketler: » »
Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?