• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Öğretmenler Ülkenin Üvey Evladı Değildir

Diyarbakır’da halı saha saati yüzünden öğretmenler ve bir savcı arasında yaşanan anlaşmazlık sonucunda 14 öğretmen gözaltına alındı.Haklarında işlem yapılmadan tekrar serbest bırakıldılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK:Çermik’te öğretmenlerimize yönelik yaşanan olay bir öğretmen olarak bizi üzmüştür. Adalet Bakanlığımız tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması temennimizdir.
Öğretmenlerimize geçmiş olsun diyor, yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.

Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL:Çermik’te halı saha tartışması üzerine 14 öğretmenin gözaltına alınması ile ilgili HSK inceleme başlattı. Hukukun üstünlüğü, mesleki ve etik kurallar çerçevesinde Kurul müfettişlerinin yapacağı inceleme en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Konunun yakinen takipçisiyim.

Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN ;Öğretmenler bu ülkenin üvey evladı değildir, sahipsiz hiç değildir. Diyarbakır Çermik ilçesinde 14 öğretmenin gözaltına alınması bizleri derinden üzmüştür.

MESK Konfederasyonu Genel  Başkanı Muzaffer KALA:Sayın Bakanım,Diyarbakırda yaşanan talihsiz olaya müdahil olduğunuz için teşekkür ederiz.Türkiye’de böyle aykırı devlet adamı istemiyoruz.Eğer savcı öğretmene böyle davranıyorsa, kimbilir vatandaşa nasıl davranır.dedi.

MESK Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Nuri KAYNAR: “Diyarbakır ilimizin Çermik ilçesinde bir halı saha da 14 öğretmenin gözaltına alınmasına kadar götürülen ve ülkemizin geleceğinin inşasında canla başla çalışan öğretmenlerimize reva görülen bu muameleyi kınıyoruz.
Yetkilerini şahsi hırsa dönüştürmeye ve bunu bir baskı aracı olarak kullanmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Toplumun iki aydın zümresi olan eğitimciler ile adaleti tesis etmek vazifesi olan bir savcımızın diyalogla çözebilecek basit bir saat karışıklığının getirildiği boyut sosyolojik, psikolojik, toplumsal bir travmaya işaret ediyor olabilir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan böylesi hassas bir dönemde, mesai saati dışında, sivil yaşamda, sosyal bir aktivite halinde can ve mal güvenliğimizin teminatı bir savcımızın öğretmen camiasının itibarlarının zedelenmesine yönelik, öfkesine yenik düşerek sergilediği bu tavır kabul edilemez. Olayda mağdur olan öğretmenlerimize geçmiş olsun diyor, talihsiz hadise de öğretmenlerimizin yanında net tavır alan Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk hocamıza öğretmen camiamız adına teşekkür ediyorum. Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu ve DİRİLİŞ-EĞİTİM-SEN olarak bu konunun takipçisi olacağız.”dedi.

Etiketler: » » » »
Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?