• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

06 Kasım 2018

Okul Aile Birliğinin Önemi

Okul aile birliğinin okul için önemi büyüktür.

Öğrencilerin iyi bir okulda okumalarına okul aile birliği katkıda bulunur.

 

 

 

 

 

 

Okul Aile Birliğinin önemini hatırlatan bir eğitim yöneticisi ;   Okul aile Birliği okulun güzel bir şekilde idare edilmesinde okul müdürünün yardımcısıdır.

Okul aile Birliği yaptığı çalışmalarla okul idaresine destekçi olur.Tüm veliler okul aile birliğinin bir üyesi olduğu gibj,Sınıf temsilcileri de okul aile birliğinin bir üyesidir.

Sınıf temsilcileri Okulun vizyonuna,misyonuna amaclarına, hedeflerine , ulaşması için katkı sağlayabilecek.temsilcisi olduğunuz velilerimizle sürekli iletişim icin de olacak,gerektiğinde toplantılar yaparak yıl içinde uygulayacaginiz ,velilerden gelen taleplere gore hazırlayacağınız yıllık çalışma planını ,hedeflerinizi paylasacaksınız .

Okul Aile birliği için sınıf temsilcileri;  yine aynı şekilde öğretmen arkadaşlarımızın yıl içinde sürdürecekleri eğitim öğretim faaliyetlerinde metaryelleri araç gereçleri sınıf tertip düzenindeki eksikleri,sınıfların bakim onarım tamir tadilat temizliği,güvenliği gibi eksikleri tespit edip bunların temin edilmesi,yine sportif ve sosyal alanların oluşturulması ile ilgili kaynak temini bağışlar yada etkinlikler planlayıp yıllık çalışma planında yer alan çalışmaları hayata geçirilmesi öğrencilerimizin kullanımına sunulması tabi bu çalışmaların hayata geçirilmesi için tüm velilerimizin desteğini sağlamak şart,herkes yaşın altına elini koyacak birlik ve beraberlik içinde mücadele edecek.sızlamayla. eksikleri söylemekle sorun çözülmez.herkes sorunları üstüne alacak ,sorunun cozumuyle ilgili mücadele edecek,sorunun cozumunun bir parçası olduğunu bilecek.bu tespit edilen sorunlar bizim okulumuzun sorunlarıysa dışardan biri gelipte bunları çözmez böyle bir beklenti içine girersek daha çok bekleriz.

Ama eğitim beklemez bizler çocuklarımıza eğitim vermekle mükellefiz.yukarıdaki bu çalışmaları planlamak uğraşmak çaba göstermek fedakarlık ister,zaman ister,çalışmak ister çok yorulacaksınız uğraşacaksınız zor engebeli bi yol .onun için siz temsilcilerine bi kez daha soruyorum.
Kararınızı birkez daha düşünün bundan sonra oturmayacagiz sürekli alanda olacağız yavrularımız için fedakârca calisacaz.durmayacağız yilmayacagiz hedeflerimize bir bir ulacaz.yolun başındayken ben bu tempoya dayanamam ,zamanın yok diyen velilerimiz şimdiden ayrılabilirler gruptan ayrılabilir kalanlarla yolumuza devam edecez tesekkur eder herkese iyi aksamlar dilerim.dedi.

Etiketler: » » »
Share
514 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?