• Ender Gül Anaokulu

logo

Okullar Açılırken Kırtasiye Alışverişi

Okullar Açılırken Kırtasiye Alışverişinde dikkat edilecek hususlar

2017 – 2018 Eğitim – Öğretim dönemi 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor. Aileler şimdiden hazırlıklara başladı.Esenyurt’ta bulunan Serhat Kırtasiyi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk GÖNÜLTAŞ yıllardır Kırtasiye sektöründe olduklarını ve bu sektör için verdikleri mücadele sonucunda Tüketiciye sundukları  kırtasiye ürününden en az 99’u güvenli hale geldiğini; ama malesef hala piyasada yüzde 1 oranında güvensiz ürün bulunduğunu belirtti. Esenyurt Serhat Kırtasiye Resmi kurumlar ve Müşteri Temsilcisi Serhat GÖNÜLTAŞ ;Kurumları,velileri ve öğrencileri yeni dönem için kırtasiye alışverişi yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı.Lütfen kaliteli ve markalı ürünleri tercih edin dedi.

İşte kırtasiye alırken dikkat edilmesi gereken 5 nokta:

1 – Bilinçli alışveriş yapın, sadece güvenli ve kaliteli kırtasiye ürünleri alın. Bunun için en doğru adres kırtasiyelerdir.

2 – Merdiven altından, ne olduğu belli olmayan, ucuz ürünler almayın. Çünkü bunlar sağlıksız ürünlerdir. Markasız ürün alarak çocuğunuzun sağlığını riske atmayın.

3 – Aldığınız ürünün barkoduna bakın. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan, etiketli yani kimliği olan, sağlıklı ürünleri satın alın.

4 – Çocuğunuzun kullanacağı şişe, beslenme çantası ve mataraların kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edin

5 – Kırtasiye ürünleri alırken üzerinde TSE damgası bulunan ya da ‘CE’ belgesi olan veya ambalajlı ve üreticisi belli olan etiketli ürünleri tercih edin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zararlı ve ucuz malzeme almaktan kaçının

 

haber:Ahmet Mecid SARICA

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1595 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?