• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

22 Aralık 2018

Önder ARPACI’nın 21 Aralık Mesajı

Edirne il milli eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Dr.Önder ARPACI Ziyaretlere ,kabullere devam ederken çalışmayada devam ediyor.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü  Dr. Önder ARPACI’nın 21 Aralık Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Edirne’ye Gelişinin 88. Yıldönümü Mesajı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Önder ARPACI ; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’mizi ziyaret edişinin 88.yılını kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün yaşamında Edirne’nin özel bir yeri vardır. Atatürk değişik dönemlerde Edirne’ye üç defa gelmiştir. İlk gelişinde 20 gün ikinci gelişinde 41 gün ve son gelişi olan Cumhurbaşkanı sıfatıyla üçüncü gelişinde ise 4 gün şehrimizde kalmıştır.

Edirne’ye ilk gelişi Balkan Savaşı’nın son safhasında, ikinci gelişi Anafartalar Kahramanı Albay Mustafa Kemal olarak, üçüncü ve son gelişi olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sıfatıyla gerçekleşmiştir. Son ziyaretinde 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne Belediye Binasında konaklamış, kasırgada hasar gören Selimiye Camisini ziyaret etmiş, hasar gören bütün camiler için ödenek emri vermiştir.

Türk evlâdı Atasını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendisinde kuvvet bulacaktır.
Türk Milleti Atasını daima sevgiyle, gururla, özlemle anacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Atamızın Edirne’ye gelişinin 88.yıl dönümünde bir kez daha sevgi, saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.dedi.

src haber Edirne

Etiketler: » » »
Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?