• Ender Gül Anaokulu

logo

20 Eylül 2017

Osman İpekli Kimdir?

Ses sanatçısı Osman İpekli Kimdir?

1980 Yılında ŞanlıUrfa Siverek ilçesine bağlı Büyük Tepe Köyünde doğdu.

Küçük yaşlardan beri Müziğe olan bu ilgisi onu bu günlere taşıdı.Aynı zamanda söz yazarı ve bestekarda olan İPEKLİ 7 yaşında söylemeye başladı 15 yaşındada söz yazmaya başladı.Katıldığı bir düğünde ona sahneye çıkması ve türkü söylemesi için çok ısrar ettiler sahneye çıkıp türkü söylemeye başlayınca sahnenin asıl sanatçısı ve ekibi ses le ve müzikle oynamaya başladılar bunun üzerine İPEKLİ çıplak sesle türkü söylemeyi tercih etti ve büyük beğeni topladı. o gün ses sanatçısı olmaya ve klip çekmeye cd çıkarmaya karar verdi.Beni bu sanatçı arkadaşımın yaptığı bu kötü hareket Bu yola çıkardı.Hani kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış ya bendede öyle oldu.

İlk albümünü çıkaran İPEKLİ; 11 parça seslendirdi.İkinci albüm hazırlıklarıda devam ediyor.Türkçe,Kürtçe ve Zazaca Eserler seslendiriyorum yeni albümünde Arapça eserde okuyacağım dedi.

Klipleri TRT6,Yaşam tv,Damla tv ve Kaçkar tv de yayınlanmaktadır.

çocukluk ve gençlik yıllarında bölgede bulunan bir kanaat önderi ilerde sen çok iyi bir ses sanatçısı olursun da demişti diyen İPEKLİ’nin Menejeri Cemil EROL Şanlıurfa’nın ve Sivereğin gururu oldu dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1359 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?