• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Özgecan Arslan’ı unutmadık untutmayacağız

Özgecan Arslan ölümün ikinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Boşuna dememişler vay gidene diye.  Aslında zaman hiç bir acıyı unutturmuyor. O acılar insanın içinde zamanla kabuk tutuyor. Kabuk  tuttukça da  kanıyor. Ama o yara ne kapanıyor, ne de sızısı geçiyor. Özgecan Asrlan‘ın katledilişinin ardından iki yıl geçti. Acısı geçti mi hayır. Hep yüreğimizin bir yerinde duracak o acı,kabuk tutacak, kanacak ama hiç kapanmayacak. Türkiye‘deki herkesi derinden yaralayan bu en çokta Özgecan!ın ailesini yaraladı. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin sembolik ismi haline gelen Özgecan Arslan ölümün ikinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Özegcan’ıncinayet babası  Kızının ölüm yıl dönümü öncesinde duygularını  ve yaşadıklarını  anlattı. Bbaa Arslan kadın şiddetin önüne geçebilmek için kurmuş oldukları Özgecan derneğinde konuşma yapan baba Aslan, İki yıl geçmiş olmasına rağmen acımız hala aynı derinlikte  Onu düşünmediğimiz bir an bile yok. Şehrin her tarafı onun anılarıyla dolu” dedi.

11 Şubat 2015’te Özgecan’a ne olmuştu.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 11 Şubat 2015’te Özgecan Aslan, okuldan çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Tarsu  Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde okuyan Mersin’deki evine dönmek için bindiği midibüsün sürücüsü Suphi Altındöken tarafından cinsel tacize uğramış karşılık vermediği için Suphi Altındöken‘in babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin de yardımıyla acımasızca katledilmişti.Özgecanın cansız bedeni 13 Şubat tarihinde Tarsus’un Çamalan mevkii Cin Deresi’nde yanmış bir halde bulunmuş, 14 Şubat tarihinde de göz yaşları içinde toprağa verilmişti. Özgecan‘ın katil zanlıları Suphi Altındöken 12 Nisan 2016’da cezaevinde Gültekin Alan tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Kadın cinayetlerinin arttığı yetmezmiş gibi…

Empati yapıyorum da  benim evladım benim canım gittikten sonra o caninin öldürülmüş olması bana ne yavrumu gerimi getirir ne de içimdeki  acıyı dindirir. Daha acısı da kadın cinayetlerinin  giderek artması yetmezmiş gibi, çocuk istismarcılarına verilen iyi  hal ve haksız tahrik” indirimlerinin kaldırılmasını öngören Özgecan Yasası’ ‘adlı kanun teklifinin meclise sunulmasından hemen ardından  ‘cinsel istismarına maruz kalan  çocukların istismarcısı  ile evlendirilmesini öngören yasa teklifinin meclise sunulmasıydı. Bu halk arasında ve mecliste büyük bir öfkeye neden olmuştu. Özgecan Yasası’ adlı kanun teklifi  ise, TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından  iade edilmişti.

 

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
2490 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI