• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Sağlam Aile, Güçlü Türkiye- Erol Ermiş

SAĞLAM AİLE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Zayıflayan aile yapısı, ülkelerin geleceğini tehdit ediyor. Aile kurmak gittikçe zorlaşırken kurulan ailelerse çabuk dağılıyor. Boşanan sayısı evlenen sayısına yaklaştıkça, toplum üzerine kafa yoranlar ciddî manada endişeye kapılıyor.

Milletin geleceği olan yeni nesiller, mutsuz veya dağılmış aile yapıları içinde hebâ olup gidiyor. Bu tür aileler içinde büyüyen çocuklar hayata dezavantajlı olarak başlıyor ve hayatları aile kaynaklı sorunlarla boğuşmakla geçiyor. Toplum enerjisini daha olumlu işler için harcayacakken aile kaynaklı sorunlar toplum enerjisini tüketiyor.

Aiie yapısı durduk yerde bozulmuyor. Çok değişik etmenler buna sebep oluyor. Bunda en büyük pay, kuşkusuz dünya egemenlerinin. Toplumları ifsat etmenin bir yolu da aileyi bozmaktan geçtiği için hu alana ağırlık veriyorlar. Spor, müzik, moda, tüketim çılgınlığı, film endüstrisi, medya, sosyal medya… alabildiğine kullanılıyor. Her vesileyle evlilik, özgürlüğün ve kariyerin önünde bir engelmiş gibi ortaya konuyor. Boşanmayı özendirici mesajlar, her türlü çarpık ilişki örtük ya da açık açık veriliyor.

Toplumumuz yeniden ayağa kalkacaksa ne yapıp edip aileyi sağlam temeller üzerine oturtmalıyız. Bu konuda rol model insanlara da görevler düşüyor. Toplumu etki eden her ne varsa devreye sokulmalı. Toplum, bir an önce mutsuz evlilikler, evlenememişler ve boşanmış aileler girdabından kurtarılmalıdır. Bunu başarabilen toplumların önü açıktır, geleceğin dünyasında sağlam aile yapısı olan milletler söz sahibi olacaktır.

Erol ERMİŞ

Etiketler: » » »
Share
842 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI