• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Samsung Galaxy S10’dan ultrasonik parmak izi sensörü

Samsung, 10’uncu yıl dönümünde amiral gemisi olan Galaxy S10 üzerinde çalışıyor: Şirket ayrıca, ekrana ultrasonik parmak izi sensörü, üçlü arka kamera ve daha fazlasını koyacak. En son habere göre Samsung, iris sensörü yerine Galaxy S10’a ultrasonik parmak izi okuyucu ekleyecektir.

 

 

 

 

Galaxy S10’un arka tarafta 3 kameraya sahip olacağını açıklayan Samsung, şimdi de telefonun iris tarayıcısı olmayacağını, güvenlik anlamında yeni ultrasonik parmak izi okuyucusu olacağını belirtti.

Optik parmak izi sensörleriyle karşılaştırıldığında, S10’daki ultrasonik parmak izi sensörü daha hızlı ve daha büyük bir tanıma alanına sahip olacak. Ayrıca cihazın ekran yüzeyinin %35 kadar daha fazlasından parmak izini tanıyabiliyor. 2019 Şubat ayında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi (MWC 2019)’da tanıtılması beklenen Galaxy S10, sahip olduğu teknoloji nedeniyle Samsung’un ayrıcalıklı telefonu olmaya devam etmesi bekleniyor.

Samsung, üç farklı Galaxy S10 modeli üzerinde çalışıyor. Bunlar üçlü arka kamera ve ekran içi parmak izi tarayıcısı olan 5,8 inç, 6,1 inç ve 6,4 inç modeller. Arka objektif, 12 megapiksel geniş açılı, Galaxy S9+ gibi 12 megapiksel telefoto ve 16 megapiksellik 120 derece ultra geniş açılı lensleri içeriyor. Tüm bu modeller Şubat ayındaki MWC 2019 etkinliğinde duyurulacak. Raporlar ayrıca iPhone ile daha iyi rekabet edebilmesi adına Galaxy S10 ailesinden 6.1 inçlik modelin daha ucuz olacağını söylüyor.

Etiketler: » » » » »
Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?