• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu Kuruldu

ŞANLIURFA DERNEKLERİ FEDERASYONU KURULDU

Gaziantep ilinde Bulunan Şanlıurfa, Şanlıurfalı Dernekler Bir araya Gelerek özlenen ve beklenen Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu kurdular.
Şanlıurfa Hem Şehri Dernekleri Federasyonlaşma yolunda ilk adım olarak Gaziantep ilinde Bir Özel otelin konferans salonunda ilk defa Federasyon çatısı altında bir araya geldiler.

Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr. Mehmet Teyfik Gülsoy yapmış olduğu açılış konuşması ve Federasyonun kuruluş amacı ve hedefleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Gülsoy, Şanlıurfalıların sözünü Urfalıların söyleyeceğini hiç kimsenin Urfalıların sözünü ben söylerim deme hak kınada haddin ede sahip olmadığını vurguladı.
Gülsoy, Birecik, Bozova, Suruç, Halfeti, Birecik kendirciler ve Şanlıurfa merkez ilçe dernekleri başkanları bu federasyonda kurucu dernek olarak yer alacaklarını yaptıkları konuşmalarla açıkladılar.
Gülsoy, Gaziantep Halfetililer Derneği Onursal Başkanı Mehmet Erdoğan `a, İş Adamı Mehmet Kendirci `ye ,İş Adamı Güven Öztürk ` e , Avukat Mahmut Birlik `e , Mustafa Yıldırım `a , İş Adamı Hüseyin Akay `a , İş Adamı İrfan Çelik aslan `a ,İş Adamı Mehmet Haz `a ve Tüm Dernek Başkan ve yönetim kurulu üyelerine Teşekkür ediyorum . Ayrıca Ak Parti Gaziantep Milletvekilimiz Şanlıurfalı Hem şehrimiz Avukat Müslüm Yüksel Vekilimize gecemize katılımı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Şanlıurfa için şimdi birlik zamanı diyoruz. Şanlıurfalılar olarak birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz, federasyon kapımız herkese açık olacak. Telefonlarım her zaman Şanlıurfalı hemşerilerimizin hizmetinde olacağız Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu olarak Gaziantep ilimize, Şanlıurfa ilimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Dedi.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Avukat Müslüm Yüksel ise Şanlıurfa Dernekleri Federasyonun birlik ve beraberlik için önemli olduğunu. Gazi şehre daha çok katkının sağlanmasını üretim ve istihdamda Urfalılara büyük görevler düştüğünü günün 24 saatinde Gazianteplilerin ve hemşerilerinin hizmetinde bulunduğunu dile getirdi.
Birlik ve beraberlik içinde çekilen fotoğraf çekimi ile son buldu .

Haber ve Fotoğraf: ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP

Etiketler: » » » » » » »
Share
215 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?