• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

SARICA: SUNİ OLAYLARLA GÜNDEM YARATIYORLAR

Gazeteci, Eğitimci, Yazar SARICA “Ülkemizde Toplumun Kutuplaşmasına İzin Vermeyiz”

Eğitim istişare toplantısında konuşan Gazeteci, Eğitimci, Yazar Erhan SARICA “Son haftalarda laiklik kavramı üzerinden toplum kutuplaştırılmaya çalışılıyor, Malesef ülkemizdeki  muhalefet de buna çanak tutuyor.” dedi.

Dünya Devletlerinin Tamamı Büyük ve Güçlü Türkiye’den Rahatsızlar

“Dünya üzerinde Türkiye’yi karıştırmak isteyen, Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olan bir kesim var. Avrupa’sı, ABD’si, İngiltere’si, Türkiye’nin güçlü bir liderle, bölgesine hakim bir devlet olmasından huzursuz” diyen Gazeteci, Eğitimci, Yazar SARICA sözlerine şöyle devam etti “Daha da güçlenen, ekonomisini büyüterek yoluna devam eden bir Güçlü Türkiye istemiyorlar. Bu yüzden de her dönem de olduğu gibi  Türkiye’nin içini karıştırmaya çalışıyorlar. PKK terör örgütü 37 yıldır Türkiye’nin başına bela edildi. Şimdi de PYD’ye silah veriliyor, bunlarla birlikte FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C gibi terör örgütleri var. Geçtiğimiz haftalarda CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, terör örgütü PKK’nın sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı öldürmesine tepki göstermişti. Bizler de bunu alkışladık. Ama Erol’un teröre karşı gösterdiği tepkiyi Toplumun her kademesinden göremiyoruz. Devletin sırlarını ifşa edenler için yardımcı olanlar terör mağdurları için ne   yaptılar. Terör mağduru kişiler ve aileleri için yardıma toplumun tüm kesimi üst düzey katılım sağlamalıdırlar.Eğer bu böyle olmazsa Tüm bunlar milletimizin vicdanını yaralamaktadır.”

Dünya Genelinde Suni Olaylarla Gündem Oluşturmaya Çalışıyorlar

Muhalefet Partilerinin her fırsatta laiklik üzerinden toplumu bölmeye çalıştığını belirten Gazeteci, Eğitimci, Yazar SARICA”ana muhalefet partisi’nin üst yapısı kendi ülkesini dış güçlere şikayet eden bir zihniyete sahip. PKK’ya terör örgütü diyemeyen,  ülkemizde huzursuzluk yaratılmasına çanak tutuyor. Ülkemizin siyasetçilerinin,eğitimcilerinin,kanaat önderleri’nin bunu bırakması lazım. Son haftalarda da farklı bir oyun sahneleme çabası içindeler. “Atatürk heykeline saldırdı” “mini etekliydi” gibi olaylarla gündem oluşturmaya çalışıyorlar. 28 Şubat sürecinde hepimizin gördüğü ve yaşadığı olayları tekrar sahnelemek istiyorlar. O dönemde çeşitli kurmaca karakterlerle yapılanları iyi biliyoruz.

Türkiye’nin hiç bir bölgesinde  hiç bir vatandaşımız diğer vatandaşlarımızdan  Rahatsız değil,böyle bir sorun yok.Her bölgenin insanı diğer vatandaşlarımızla kardeş kardeş yaşamaya devam ediyor. Başı açığı da, tesettürlüsü de özgürce yaşıyor. Karanlık odaklar suni olaylarla, kurmacalarla, malum medya üzerinden toplumda kutuplaşma oluşturmaya çalışıyorlar. Bunların amacı iç huzursuzluk ve çatışma ortamı çıkartmak. Yani yeni bir yıpratma girişimi.”

 

Gazeteci, Eğitimci ,Yazar Erhan SARICA Ak Parti Üzerinden Türkiye ve Cumhurbaşkanı yıpratılmaya çalışılıyor. Bunu asla kabul etmiyor ve aynen saldırıda bulunanlara  iade ediyorum.Türkiye’nin laiklikle ilgili asla bir sorunu yoktur. 28 Şubat sürecinde kimlerin milletimize neler yaşattığını biliyoruz. Laiklik üzerinden toplumu kutuplaştırıp, çatışma çıkarmak isteyenler fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkede başı açığıyla, kapalısıyla, mini eteklisiyle, müslümanıyla, gayri müslimiyle, kimsenin kimseyle sorunu yok. 80 milyon bir ve beraber tek yumruk olarak yaşıyor. Bizim tek sorunumuz dış güçlerin suni gündemleri ve müdahale çabaları. Koalisyon hükümetleri döneminde Türk siyasetine istedikleri gibi müdahale eden odaklar, bundan böyle Türkiye’nin kendi güdümlerinde olmadığı gerçeğini kabul edecek.” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI