• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Şehit Çocuğunun Duyulmayan Feryadı

Anne karnında altı aylık bir bebek. Annesini görmek için gün sayıyor. Babasının kokusunu burnuna çekeceği günleri bekliyor. Annesi babası dahada meraklı. Gece olup da odalarına geçtiklerinde annem yatağına uzanıyor. Babamda yanına oturuyor annemin karnını sıvazlarken ‘’ amanda benim oluşum, babasının yiğidi doğacak babası gibi asker olacak’’ dermiş ve sonra beni asker selamıyla selamlarmış.

Babam izninin bitmesinin ardından annemin yaşlı gözlerini son kez elleriyle silip bize sarıldıktan sonra birliğine teslim olmaya gidiyor. Sayılı gün çabuk geçermiş, giden geri dönermiş. Ne sayılı gün geçmiş, nede giden geri dönmüş.

Babamın teskeresine az bir zaman kalmış. Tabiî ki benimde dünyaya göz açmama. Babam eve gelecek birkaç gün sonrada ben doğacakmışım. Ne güzel bir zamanlama hepimiz aynı zamanda kavuşmanın tadına varacağız.

Babam üç beş nöbetindeymiş ilkbahar ayları olmasına rağmen üşüyormuş elleri. Nöbetten önce konuşmuşlar annemle. Az kaldı belki de son nöbetlerim tez zamanda kavuşacağım sana da oğluşuma da demiş. Buralara bahar geldi her yeri taze bahar çiçeklerinin kokusu sardı ama hiç birisi sen gibi yavrumuz gibi kokmuyor, burnumda tütüyorsunuz demiş. İyikide yün eldivenleri ördün burada bahar gecelerinde bile üşüyor insan çok soğuk demiş.

Şimdi lisede okuyorum. Babamı kaybedeli yıllar oldu. İşte annemle konuştuğu son gece, son nöbette vermiş son nefesini.ben onu hiç görmedim. Ama onu çok iyi tanıyorum ve onu çok seviyorum. Şimdi ellerimi soğuktan ondan bana kalan eldivenleri, yüreğimi de sevgisi ısıtıyor. Canım babam nur içinde yat. Ben şehit oğluyum ve babamı onun beni selamladığı gibi asker selamıyla selamlıyorum. ( Erhan SARICA’nın BU ADAM BENİM BABAM Kitabından alınmıştır).

Etiketler: » » » » » » »
Share
603 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?