• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Şehit yakınlarını dolandıran şebeke çökertildi.

Kahramanmaraş’ta şehit ailelerini  hedef alan  dolandırıcılık çetesi polisin düzenlediği operasyonla çökertildi. Evet, yanlış duymadınız kendilerini vali yardımcısı gibi tanıtıp şehit ailelerine ev alacağız diyerek esnaf ve iş adamlarından para toplayan 6 kişilik dolandırıcılık şebekesi polisin düzenlediği bir operasyonla çökertildi. Olay Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran bir iş adamının “Ben Kahramanmaraş Vali Yardımcısıyım. Şehitlerimizi yakınlarına ev alacağız. Siz kadar katkıda bulunabilirsiniz” diyerek para istediğini söylemesi ile ortaya çıktı. İş adamının bu başvurusu ile harekete geçen Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırma sonrasında iş adamının da söylediği gibi  birçok esnaf ve iş adamından para alınmak istediğini  tespit etti. 10 Nisan Türk polis haftasını fırsata çevirmeye çalışan bir çetenin insanların milli duygularını kullanarak dolandırılmak istendiğini belirledi

10 binin üstünde üzerinde esnaf ve iş adamına uyarı mesajı çekildi.

Kahramanmaraş ili genelindeki odalar aracılığı ile il emniyet müdürlüğü tarafından 10 binin üstünde üzerinde esnaf ve iş adamına uyarı mesajı çekildi. Dolandırıcıların peşine düşen ekipler, bu arada M.A. adlı bir iş adamı polisi arayarak, ben vali yardımcısıyım. Şehit ailelerine konut yardım projesi adı altında bir kampanya düzenledik. Siz ne kadar yardımda bulunabilirsiniz diyerek dolandırıcıların kendisinden para istediğini haber verdi. Cep telefonuna gelen uyarı mesajı nedeniyle dolandırıcılık olayı konusunda bilgisi olan M.A. kendisini arayan kişilere yardım edebileceğini ancak miktarı belirlemek için belli süre istediğini söyledi. Polis ile işbirliği yapan M.A Tekirdağ’ın Çorlu İlçesindeki bir banka şubesinde olduğu belirlenen hesaba 5 bin lira yatırdı.

Dolandırıcılar suçüstü yakalandı

Hesap sahibinin de belirlenmesinin ardından Çorluya hareket eden polis, önce takip ettikleri hesap sahibini, sonra da parayı almaya gelen dolandırıcıyı suçüstü yakaladı. İş adamı M.A’nın hesaba yatırdığı parayı almaya gelen kişinin suçunu itiraf ederek bilgi vermesi üzerine Tekirdağ’ın Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde çeşitli adreslere düzenlenen operasyonla 4 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı. Daha önce Malatya, Hatay ve Muş’ta aynı yöntemle esnaf ve iş adamlarından para talep ettikleri tespit edilen 6 kişilik dolandırıcılık şebekesi, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

,

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI