• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

Selülit İle Mücadelede Doğal Yöntemler

Selülit ile mücadelede doğal yöntemler

Zayıf, kilolu veya sportif kadınlar bile selülite maruz kalıyorlar. Selülit genellikle bacaklar, kalça ve uyluk üzerinde yer almaktadır. Hatta düzenli egzersizle bile ondan kurtulmak oldukça zordur. Selülitten kurtulmaya yardımcı olmak için % 100 doğal yollar vardır:

Selülit nedir?

Selülitin çeşitli türleri olduğunu bilmeniz gerekir. Ve bunların her biri için farklı yaklaşımlar gerekir:

Yağlı selülitler genellikle kiloya bağlı olarak, fiziksel aktivite eksikliği ve sağlıksız yağların aşırı tüketimi nedeniyle oluşur. Bu selülit yumuşaktır ama ağrısızdır. Bu sorunu çözmek için, dengeli bir diyetten ayrılmamak, koşmak veya bisiklete binmek gibi bu tür sporları uygulamak gerekir.
Sulu selülite kötü venöz kan dolaşımı neden olur. Hücreler su alınırlar ve bu nedenle, dokuların iltihabına neden olurlar. Çıplak gözle zorlukla görünür. Belirtileri bacak yorgunluğu ve ciltte çizgilerdir. Bu tür selülitler, genellikle eller, bacaklar, kalça ve uylukta görünür. Bu nedenle, dolaşım bozukluğu sorunu ile başa çıkmak için bir uzmana danışmak daha iyi olur. Buna paralel olarak, yüzme, su aerobiği ya da yürüyüş gibi kan dolaşımını artıran sporlarla meşgul olunması tavsiye edilir. İlave olarak dengeli bir diyet, masaj pratiği yapabilir ve özel kremler uygulanabilir.
Son olarak, lifli selülit bulunmaktadır. Genellikle basınç ağrısı ile birlikte kalçada lokalizedir. Mor renk nedeniyle çok belirgindir. Çözümü ise diyeti gözden geçirmek ve spor yapmaktır. Aynı zamanda düzenli olarak özel kremler kullanmak yararlı olur.
Кimler selülite maruz kalıyor?

Aslında kadınlar, erkeklere göre selülite daha yatkındır. Kalıtsal faktörler halinde, esas olarak su tutma ve zayıf kan dolaşımı (ağırlıklı olarak kadın hastalıkları) gibi fonksiyonel bozukluklardır.

Buna ek olarak, bazı ilaçlar (örneğin, antihistaminikler) ve stres, selülitin görünümüne katkıda bulunur.

Nasıl bir diyet tercih etmeliyiz?

Başlangıç için sıkı diyetlerden kaçınmak daha iyidir. Yağ hücreleri yağ eksikliği durumunda, daha fazla birikmeye çalışırlar. Böylece, daha güçlü bir dengeli beslenme, daha fazla meyve diyeti sunulur. (portakal, limon ve greyfurtun içerdiği C vitamini kan damarlarını güçlendirir ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur) ve sebzeler antioksidanlar açısından zengindir, aynı zamanda omega-3 (ceviz, keten ya da kanola yağı) yüksek bitkisel yağlardır. Ancak, enflamatuar süreçlerin oluşumuna neden olan doymuş yağlardan ve ayrıca su atılımı gecikmesine katkıda bulunan yüksek tuzlu gıdalardan kaçınılmalıdır.

Dengeli bir diyet ek olarak, her gün neler uygulayabiliriz?

Yapmanız gereken ilk şey su tüketimini artırmaktır. Bitki çaylarından rezene, meyan kökü, ya da hamamelis gibi bitkileri tüketebilirsiniz. Yeşil çay da aynı zamanda etkili bir içecektir.

Her gün yapılabilecek başka bir yararlı uygulama kan dolaşımının iyileştirilmesine yönelik soğuk bir duş almaktır. Uyluk ve selülitten etkilenen diğer alanlar boyunca, aşağıdan yukarıya su püskürtmek yeterlidir. Prosedürü birkaç kez tekrarlamayı deneyiniz.

Son olarak, anti-selülit kremleri ve yağlarını kullanarak kendi kendinize masaj yapabilirsiniz. Örneğin, okaliptüs ve greyfurt uçucu yağları da bu selülitlerle mücadelede etkilidir.

Ek bilgi: Selülitten etkilenen bölgelerde dairesel hareketlerle kendi kendinize avuçlarınızla masaj yapabilirsiniz. Bu hareketler, dokudaki yağlara kremlerin daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Etiketler: » » » » » »
Share
787 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAMOĞLU’nun KKTC’de İşi ne?

  11 Mayıs 2019 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine şaibe bulaştıran mazbata öncesi daha aday statüsündeyken Anıtkabir'e gidip Anıtkabir defterine makam ihlali yaparak ,suç işleyip İstanbul Büyükşehir belediye başkanı diye imza atan toplumu karıştıran İMAMOĞLU'nun KKTC'de İşi ne? Şimdiki hedefi ne makaryos heykelini niçin diktiğinimi anlatacak .yoksa hangi projenin kaçıncı evresinde ? Rauf Denktaş ın mezarını Ziyaret etti. Sibel ŞEN src haber KKTC...
 • Mobbing Bir Hastalıktır

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Mobbing Bir Hastalıktır Mobbing iş yerinde çalışma hayatında çalışanlara uygulanan baskı,yıldırma eylemidir. Bezdiride dediğimiz bu olay bir hastalıktır, Sistematik bir şekilde uygulanmaktadır Eğitimci yazar Erhan SARICA...
 • BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM… Çalışma ortamında mobbing üst düzey yöneticilere bağlı olarak dahada karmaşık bir hal alabilir.Ve yine üst düzey yöneticinin beceriksizliği mobbingin şiddetinin artmasınada olanak sağlar.    Mobbing uygulayıcısı kendisi için uygun bir ortam bulmuştur artık.Bu durumun tadını çıkarmaya başlar. Mobbing mağduru ise bu durumda çaresiz kalmıştır.İçinde bulunduğu durumu üst düzey yöneticilere anlatmakta ve ispatlamakta çaresiz kalacaktır.Velev ki onlarda mağduru suçlayacak ve bu süreci olumsuz yönde etkileyecekle...
 • Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor

  10 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor. Mehmet Nuri KAYNAR Aldığımız temel eğitimde, daha küçük yaşlardan itibaren bilinçaltımıza hata yapma korkusu yerleşmiştir. Başarılı olmanın hata yapmamak olduğu öğretilmiştir. Formül basittir: “Hata yapma, ezberle, ama sana sorulduğunda mutlaka doğru cevabı söyle. Bilmiyorsan sus. Unutma üç yanlış bir doğruyu götürür.” Sadece okul yıllarında değil, yetişkinler olarak gündelik hayatta da bu böyle değil mi? Soru sorulup görüş istendiğinde katılımın az olması çoğu zaman bundandır. Birçok insan hata yapma ko...