• Ender Gül Anaokulu

logo

Servis Aracı Şoförlüğü Yeterlilik Belgesi Protokolü

Servis aracı şoförlüğü yeterlilik belgesi protokolü imzalandıCan Mert ŞİMŞEK/ANKARA(DHA)-MYK, TESK ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında servis aracı şoförlüğü yeterlilik belgesi protokolü iMZALANDI.

TESK Ticari Araç Sürücülerine Yetki Belgesi Verecek

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu arasında imzalanan sınav ve belgelendirme protokolü ile TESK taksi, dolmuş, servis ve otobüs şoförlerine mesleki yeterlilik belgesi vermekle yetkilendirildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi
Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) arasında imzalanan protokol ile TESK, taksi, dolmuş, servis ve otobüs şoförlerine mesleki yeterlilik belgesi vermekle yetkilendirildi.

Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Altınşehir İlkokulu servis şöförü Onur KARAKUŞ Servis işinin çok önemli olduğunu ,can taşıdıklarını ve çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Bir başka servis şöförü Azmi YILDIRIM ise çok isabetli bir karar olmuş. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında servis aracı şoförlüğü yeterlilik belgesi protokolünün imzalanması öncelikle servis şöförlerini memnun etmiştir dedi.kaynak:sondakika.com

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
762 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?