• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Seyirci Sizinle

“Yaptım ve pişman değilim Sayın hâkim beyim. O deyyusu adalete teslim etseydim, adalet onu görür müydü, yargılar mıydı, hak ettiği cezayı verir miydi? Söyler misin hâkimim? Görüyoruz, farkındayız. Parası, gücü olan bu adaletten sıyrılıp kurtuluyor. Yapan yapıyor, izleyen de müsaade ediyor. Hapishaneler garibanlarla dolu. Pislik halen dışarıdadır. Bu yüzden cezasını kendi ellerimle verdim. Beni buna mecbur ettiler. BENİ BUNA MECBUR ETTİNİZ.”

Toprak ağası namzedi Küçük Orhan’ın mücadeleyle geçen ömrünün son yıllarından başlayarak gençliğine doğru gönderdiği projeksiyonlarla roman boyunca kahramanımızı içselleştirmemizi sağlayan yazar, Orhan Bey’in kendini yetiştirmiş aydın bir insan olarak modernlik ile geleneğin arasında sıkışmış çaresiz hayatını anlatıyor. Zora karşı çıkmanın, zorbalığa direnmenin de bedelini ödemiş olan Orhan Bey, bu sıkışmışlığı ve korkuları hayatı boyunca yaşar. Bu yüzden de oturmak ve izlemek zorunda kalır.

Yazar Selçuk Tutak, insan duygularının derinliğine indiği Seyirci romanıyla, ağaların ve beylerin hüküm sürdüğü acımasız bir dünyadan din ve büyü tüccarlarına, kan davalarına, gerçek aşka, gizemli maceralarına, hayata ve ölüme dair her şeyi sorguluyor.

Akilus’un yazarı Selçuk TÜTAK

src haber – src ajans

Etiketler: » » » » » »
Share
1588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?