• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

SINAVDA SAKİN ve BAŞARILI OLMA SIRLARI

İŞTE SINAVDA SAKİN ve BAŞARILI OLMA SIRLARI

 

1- Gireceğiniz sınavla ilgili olarak “Düşünce Kodunuzu” olumluya ayarlayın. Beyninize gelen başarısızlık ve korku senaryolarını tersine çevirecek tek güç “Siz” siniz. Size sizden başka hiç kimsenin yardımcı olamayacağının farkında olun. Sevdikleriniz sizi ancak sınava gireceğiniz binaya kadar götüreceklerdir. Oradan sonrasını siz yalnız devam edeceksiniz. Bu nedenle; Sınav öncesinde, sınav esnasında, sınav sonrasında “SAKİN OLACAĞINIZA” karar verin.

 

2- Sınav yolculuğunun başlangıcında; Ne istediğinize karar verin. Amacınızı netleştirin. Böylece ne yapacağınızı bilirsiniz. Bu durum sizin kendinize güvenmenizi ve hedefe odaklı olarak tutkulu olmanızı sağlar. Böylece sakin ve mutlu olursunuz. Sizi aşağıya çeken “Heyecan” duygusunu önlersiniz.

 

3- Sadece istediklerinize odaklanın. Genelde kişilerin yaptığı gibi “İstemediklerinize Odaklanma” davranışınızı terk edin. Böylece “DÜŞÜNCE KODLARINIZI” yanınıza almış olursunuz.

 

4- Kendinize, başaracağınıza inanmanın yolu “İÇSEL DÜNYANIZDAKİ” düşünce, duygu ve davranış kodlarıyla uyumludur. Kendinize ve Başaracağınıza yürekten inanın ve sınav öncesinde elde ettiğiniz başarıları sürekli hatırlayarak Beyninizdeki “AGSİ HAREKET SISTEMİNİ” BAŞARIYA PROGRAMLAYIN.

 

 

“BEYİN GÜCÜNÜ KULLAN”

5- Bilmenizi isterim ki; Çok çalışmak başarıyı garanti etmez. Sadece akıllı çalışmak başarıyı garanti eder. Bu nedenle sınavın sonucuna odaklanın. Kendinizi sınavı ve hedeflerinizi gerçekleştirmiş olarak görün.

-Kazanmış olan sizin sesini duyun.

-Bırakın kazanma duygularınız tüm hücrelerinizle bütünleşsin. Beyninizdeki “Agsi Hareket Sistemi” başarıya programlansın.

Oluşturduğunuz Yeni Kimlikle bütünleşin. Zafere giden yolun başlangıcının buradan geçtiğini bilin ve kullanın.

SINAVA GİRERKEN

6- BEDENİNİZİN DİNLENMEYE BEYNİNİZİN UYUMAYA İHTİYACI VARDİR. Beyninizi ve bedeninizi sınava hazırlamak için en az 40 gün önceden kendinizi disipline edin. Beyninizi şaşırtmayın. Akşam yatış ve sabah kalkış saatlerinizi ayarlayın. Uykuyu çok iyi alın. Çünkü Bedeninizin dinlenmeye Beyninizin uyumaya ihtiyacı vardır. Sınav öncesindeki, kıyafetlerinizi, kullanacağınız materyalleri bir gün önceden hazırlayın. Mümkünse saat haricindeki aksesuarlarınıza veda edin.

 

KÜPELERİNİZE VEDA EDİN

Sınavdan 40 gün önce “küpe” lerinizle vedalaşın. Çünkü sürekli kulağınızda küpeyle dolaşmak Beynimize veri ileten “sensör” lerin çalışmasını engeller.

7- Sınava gireceğiniz mekana en azından 45 dk. Önce gidin. Mekanı görmek, orada bulunmak sizin rahatlamanızı ve güven duygularınızın harekete geçmesini sağlar.

8- Sınav süresini beklerken ailenizle, arkadaşlarınızla asla Sınava ilişkin konuşmayın. Konuşanların yanından uzaklaşın.

SINAV SIRASINDA 

9- Heyecanlandığınız zaman ya da “yapamayacağım korkusu” yaşadığınızda kendi nefesinize odaklanın. Daha önceden oluşturmuş olduğunuz yeni kimliğinizi görün.

10- İçinizdeki heyecan ve korku duygusunun büyümesine izin vermeyin.

11- Her zaman seçme hakkınız olduğunu bilin ve sonuca odaklanın.

Mustafa KILINÇ

 

 

Etiketler: » » » » » »
Share
1134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?