• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Son Dakika: Adana’ da EYPLİ Saldırı:

Son Dakika: Adan’ da EYPLİ Saldırı: 1 Yaralı

Bu gün akşam 20:00 sıralarında Adana’dan bir bombalı saldırı haberi geldi. PKK yandaşları tarafından düzenlenen bu saldırıda bir vatandaşımız kulağından hafif şekilde yaralandı. Patlama sırasında markette ve çevre binalarda hasarlar meydana geldi. Polis saldırganları yakalamak için soruşturmaları başlattı.Biz Adana halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.Allah beterinden saklasın diyerek sözlerimize devam diyoruz

Bu Haberlere Alışmadık Alışacağımız da Yok

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı. Durakta kahvede, yolda yürürken bir çöp kontaryenin de ama en çokta kalabalığın yoğun olduğu alanlarda bomba patlayabiliyor. Evet, birçoğunuz bu yazıyı okurken bu haberlere de alıştık der gibi dediğinizi duyar gibi oluyorum. Aslında bu haberlere alışmadık alışacağımız da yok. Şehit haberleri bombalı saldırılar,kadın cinayetleri iste tüm bu haberlere alışmadık sadece alıştırılmaya çalıştırılıyoruz. Çünkü elimizden gelen başka bir şey yok. Yüreğimiz ağzımızda geziyoruz. Hepimiz de ister istemez bir korku bir panik oluyor.

Sonrada Diyoruz ki Millet Cinnet Halinde

Çocuğumuzu okula gönderirken, işe gelip giderken, askerimizi uğurlarken,günlük yaşantımızda bile sokaklarda artık, yüreğimiz ağzımızda geziyoruz. Bir yandan geçim derdi, bir yanda can korkusu sonra da bu millet cinnet halinde diyoruz. Hakkımızda ne ise hayırlısı o olsun. Biz huzur ve barış istiyoruz. Memuru da işçisi de işsizde bu ay kirayı elektriği ödeye bilecek miyim? Evime ekmek götürebilecek miyim. Ay sonunu getirebilecek miyim?

Atla Deve Değil ki İstediğimiz

Atla deve değil ki istediğimiz. İlla ki villada köşkte oturalım da demiyoruz. Kendi yağımızda kavrulsak yeter. Biz sadece kendi ülkemizde hak ettiğimiz değeri görmek istiyoruz. Biz 15 Temmuz da tankların üstüne çıkıp destan yazmış bir milletiz. Bu kadarını da hak ediyoruz sanırım. Kendi yağımızda kavrulacağımız, şehit haberlerinin gelmediği ,sokaklarda bombalı saldırı olmadan dolaşacağımız, huzurlu bir hayat sürmek istiyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?