• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

23 Mart 2017

Son Dakika… Belçika’da saldırgan gözaltına alındı.

Son Dakika… Belçika’da caddeye hızla giren araçta silah bulundu

Belçika’nın kuzeyindeki Antwerp’te kentin ana alışveriş caddesine hızla giren araçtaki saldırgan gözaltına alındı. Polis sözcüsü, aracın yerel saatle 11.00’da Meir sokağına girdiğini ve bazı yayaların kurtulmak için atladığını söyledi.

Fransız vatandaşı saldırganın aracında silahlar ve bıçaklar çıktı.

Belçika’nın Antwerp kentindeki ana alışveriş sokağına yüksek hızla giren bir araç, büyük paniğe yol açtı. Polis sözcüsü, aracın yerel saatle 11.00’da Meir sokağına girdiğini ve bazı yayaların kurtulmak için atladığını söyledi.

Araçta silahlar bulunduğunu uluslararası ajanslar son dakika olarak duyurdu. Fransız vatandaşı şüphelinin aracında ayrıca bıçak da çıktı. Gözaltına alınan şoför, Kuzey Afrika kökenli.

Fransa plakalı aracın sokaktan çıkarılmasıyla polis caddeyi giriş-çıkışlara kapattı. Bomba imha ekipleri bölgede inceleme yapıyor.

Antwerp polisi, kente asker ve polis takviyesinin yapıldığını aktardı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir IŞİD teröristi dün Westminster Köprüsü üzerinde yayaları ezip parlamento binasına girmeyi denemişti. Saldırıda dört sivil hayatını kaybetmişti.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki havalimanını hedef alan terör saldırısı, bundan bir yıl önce gerçekleşmişti. Bombaların patladığı saldırıda 32 kişi yaşamını yitirmişti. Belçikalılar, dün saldırının yıldönümünde kurbanları andı.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:milliyet.com.tr

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?