• Ender Gül Anaokulu

logo

22 Eylül 2017

son dakika :Taşeron işçilere kadro geliyor.

Yüzbinlerce kişi bekliyordu! Taşeron işçiler için flaş açıklama…

Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım ziyaret sonrası yaptığı açıklamada taşeron işçilere kadro ile ilgili çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yıldırım, “Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız” dedi.

Başbakan Yıldırım’dan sürpriz ziyaret.  Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı sr ziyaret etti. Bakanlar Kurulu öncesi bu ziyaret kadro bekleyen işçileri heyecanlandırdı.

TEAŞERON İŞİÇİLERLE İLGİLİ KONUŞTUK

Başbakan Yıldırım, Türk-İş Genel Merkezini ziyaretinin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Görüşmede memleket meselelerini ele alma fırsatları olduğunu belirten Yıldırım, “Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile çalışma hayatının en büyük sivil toplum kuruluşu Türk-İş’e ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Başkan, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte genel olarak çalışma hayatıyla ilgili memleket meselelerini ele alma fırsatımız oldu. Toplantıya esnaf örgütünün en büyük çatı örgütü TESK, iş adamları ve sanayicilerimizin en büyük çatı  örgütü TOBB da katıldı. Kısacası çalışma hayatımızın ve iş camiamızın hemen hemen yüzde 80’inin temsil edildiği büyük bir sivil toplum teşkilatıyla bir arada olduk” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin taşeron işçilerin görüşmede gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine Yıldırım, “Türk-İş’e gelip taşeron konusunu konuşmamak olmaz. Bu konu için hükümet olarak uzun süreden beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Maliye Bakanlığımız ve diğer ilgili bakanlarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda çalışan taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar, çeşitli alternatifler dikkate alınarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz, bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kuruluna gelecek, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşülecek, varılan sonuç kamuoyuyla paylaşılacak” cevabını verdi.

TEOG ile ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, “Liseye geçişte öğrencinin başarı durumu dikkate alınacak. Çalışma sürüyor bugün Bakanlar kurulunda görüşülmeyecek” dedi.

Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın istifa iddialarıyla ilgili açıklama yapacağını da söyledi.

kaynak: .milliyet.com.tr

Etiketler: » » »
Share
527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?