• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Suriyeli çocuklara 150 milyon avroluk hibe الأطفال السوريين إلى 150 مليون يورو في شكل منح

Türkiye’deki Suriyeli çocukların eğitimi için Dünya Bankası ve AB Delegasyonu tarafından 150 milyon avroluk hibe sağlandı.

لتعليم الأطفال السوريين في تركيا تم تقديمها من قبل
البنك الدولي وبعثة الاتحاد الأوروبي لمنح 150 مليون يورو.

 

 

Dünya Bankasınca, finansması AB Delegasyonu tarafından karşılanmak üzere Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeli çocukların eğitimi için 150 milyon avroluk hibe sağlandı.

 

 

، قدم البنك الدولي التمويل 150
مليون يورو في شكل منح لتعليم
الأطفال الذين هم تحت السوريين
حماية مؤقتة في تركيا التي
ستغطيها وفد الاتحاد الأوروبي.

 

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Zutt, Suriyeli çocukların eğitimi için verdikleri katkılar dolayısıyla MEB’e, finansman için de Avrupa Birliği’ne teşekkür etti.

Dünya Bankası Başkanı ile Türkiye’nin görüşmelerinde en acil ihtiyacın eğitim olduğunun dile getirildiğini aktaran Zutt, Bu kapsamda finansmanı AB tarafından sağlanmak üzere Dünya Bankası olarak 150 milyon avro değerindeki hibe anlaşmasını imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

AB Delegasyonu İşbirliği Bölüm Başkanı Gatti de Tük hükümetine 3 milyona yakın Suriyeli’ye ev sahipliği yaparak ne kadar alicenap olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Türk hükümetine ve MEB’e, Suriyeli öğrencilerin eğitim için yapılacak dersliklerin inşaatında kullanılmak üzere hibe anlaşması ile yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Gatti, “AB olarak Türk hükümetinin herhangi bir kayıp kuşak yaratılmasını engellemek için ortaya koyduğu bu iddialı planı da canı gönülden destekliyoruz. AB ve Dünya Bankası’nın partner olarak sağlayacağı katkılarla söz konusu hibe miktarı koyduğumuz hedeflere ulaşılmasında katkı sağlayacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
861 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?