• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

31 Mayıs 2017

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında Kordinatörler Toplantısı Antalya’da Yapıldı

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” merkez yönetimince düzenlenen “İl Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı” 19 Mayıs 2017 Cuma günü Antalya´da başladı.

Projenin yürütüldüğü 23 ilin koordinatörleri ile koordinasyon ve iş birliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen toplantıyı MEB Bakan Danışmanı ve Proje Direktörü Haydar ŞAHİN yönetti.

Proje tanıtım videosuyla başlayan toplantı, Haydar ŞAHİN´in açış konuşmasıyla devam etti.

ŞAHİN konuşmasına, illerdeki durum ve yapılan faaliyetlere bakıldığında proje faaliyetlerinin hız kazandığı, her yerde projenin kabul gördüğü ve bu toplantıların da iş birliğini artırdığını belirtti ve yaz döneminde uygulanacak telafi eğitimleri hakkında bilgiler aktardı.

ŞAHİN konuşmasının devamında: “İllerimizin ihtiyaçlarını azami ölçüde karşılamak için çaba sarf ediyoruz ve illerden gelen talepleri hassasiyetle değerlendiriyoruz.” dedi.

İki oturumdan oluşan toplantının ilk oturumunda, Proje Direktör Yardımcısı Sevgi ERNAS “Projenin genel tanıtımı”, Proje Direktör Yardımcısı Uğur KARAMAN “Telafi Eğitimi ve 15 Bin Öğretmeni Destekleme Eğitimi”, Ölçme ve Değerlendirme Birimi Teknik Personeli Özden ÖZER “Ölçme Değerlendirme Faaliyetleri”, İletişim, Rehberlik ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Taner AŞÇI “Projenin Görünürlük Faaliyetleri” konulu teknik sunum yaptılar.

Toplantının 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen 2. oturumunda ise, Mali İşler ve Muhasebe Birimi Teknik Personeli Ayşegül GÜLLÜ “TÖMER-Yabancı Dil Olarak Türkçe ve Sertifika Programı”, aynı Birimden M. Akif TÜRKMEN “Satın Alma”, yine aynı birimden Mehtap BULUT “Taşımalı Eğitim”, İzleme ve Denetleme Birim Koordinatörü Feyza ÖZDEMİR “İzleme ve Denetleme Faaliyetleri” konulu teknik sunum yaptılar.

İl Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı 21 Mayıs 2017 Pazar günü soru-cevap oturumuyla sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?