• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

TEOG tatili kaç gün?

26 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavına girmeyecek olan 8. Sınıfın alt sınıflarında eğitim gören tüm öğrenciler, “28 Nisan Cuma okullar tatil olacak mı?” diye merak ediliyor. 28 nisan Cuma günü okul var mı? Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB), bu yılda geçen yıllarda olduğu gibi, eğitime devam edileceğini ve 28 Nisan Cuma günü okulların tatil olmayacağını açıkladı.

TEOG tatili kaç gün?

26 Nisan Çarşamba ve 27 Nisan Perşembe günü yapılacak olan TEOG 2. dönem sınavı nedeniyle okullar 2 gün boyunca tatil olacak. Öğrencilerin sınavda gürültüden etkilenmemesi için, 8. sınıf olmayan ve orta eğitim gören tüm öğrencilere 2 gün boyunca tatil yapacak.

Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8’inci sınıf öğrencileri kendi okullarında sınava girecek. Sınavın olduğu okullarda o günlerde okullarda ders işlenmeyecek. 28 Nisan Cuma günü okullar tatil olmaması halinde öğrenciler eğitimlerine devam edecekler. TEOG sınavlarının yapıldığı günler 8’inci sınıf dışındaki tüm öğrencileri için tatil olacak. Cuma günü de bu tatile dahil edilirse, öğrenciler 5 gün tatil yapmış olacaklar.

Liselere Tatil Yok
8. sınıf öğrencileri bu iki gün boyunca kendi okullarında sınava girerken diğer ilkokul ve orta eğitim gören öğrenciler 2 gün tatil yapacak. Liselere ise tatil yok.

TEOG Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
TEOG sınav sonuçları, Sınav sonuçları haziran ayında adaylara açıklanacak.Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden, gerekli değerlendirmelerin yapılmasından sonra sonuçlar açıklanacak.

www.egitimedair.net

Etiketler: » » » » »
Share
630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?