• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SOKAK İFTARI -Başakşehir de Ramazan

Başakşehir Ramazan’da bir başka güzel

11 ayın sultanı Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamlayan Başakşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük sokak iftarında 30 bin kişiyi buluşturacak. Ramazan ayı boyunca kendi başına yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine iftarda ve sahurda sıcak yemek servisi yapacak.

 

Ramazan sevincini, bereketini ve manevi atmosferini ilçenin tümüne yaymayı amaçlayan Başakşehir Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da mübarek Ramazan ayını maneviyatına uygun program ve etkinliklerle ihya edecek. Manevi atmosferini derinden hissettiren cami programları, iki bölgede kurulan Ramazan stantları, çocuk etkinlikleriyle Ramazan sevinci bu yıl da ilçenin dört bir yanında her yaş ve kesimden vatandaşça doyasıya yaşanacak.

 

TERAVİH ÖNCESİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

Başakşehir Belediyesi Sular Vadisi ve Bahçeşehir’de kurulan stantlarda manevi ayın atmosferini yansıtacak. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Ramazan ayında Sular Vadisi’nde hünerlerini sergileyecek. Her gece bilgievlerinin kulüp öğrencileri müzik, resim, ebru, jenga, becerikli ellerim, satranç ve çeşitli yarışmalar ile hem bir yılın yorgunluğunu atacak hem de öğrendiklerini ilçe sakinlerinin beğenisine sunacak. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış alanda minikler, kukla gösterilerinden, ödüllü yarışmalara, illüzyon gösterilerinden,  gölge oyunlarına, tiyatrolara kadar farklı konsepte hazırlanan programlara katılacak, etkinlik alanlarındaki maskotları izleyecek.

 

CAMİLERDE HUZUR İKLİMİ PROGRAMLARI

 

İlçe genelinde her mahallede, her gece iki farklı camide olmak üzere 50 camide ramazan programları gerçekleştirilecek. Türkiye’nin önde gelen ilahiyatçıların katılımıyla gerçekleşen cami programlarına sevilen hatip, hafız ve mevlithanlarda katılacak. Kur’an-ı Kerim tilavetleri, sohbet ve ilahilerle Ramazan’ın manevi havası yüreklere işleyecek. Cami programlarında teravih namazı çıkışında vatandaşlara lokum ve şerbet ikram edilecek.

 

Başakşehir Belediyesi bu sene cami programlarını genişletiyor. Belediye, Ramazan ayı boyunca ilçe camilerinde cami cemaatleri ve mahalleliler için camilerde cami iftarları düzenliyor. Bölge halkının Ramazan ayının bereketini birlikte paylaşacağı cami iftarları kapalı alanı uygun olan camilerde gerçekleştiriliyor.

 

 

YAŞLI VE ENGELLİLERİN İFTAR VE SAHUR YEMEĞİ BELEDİYEDEN

 

Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemeklerini evlerine götürecek. Ücretsiz olan ve 2012 yılından beri gerçekleştirilen uygulama ile ilçede bu sene; 180 hanede 300 vatandaşa her gün korunaklı kaplarda dört çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menü ulaştırılacak.

 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SOKAK İFTARI SULAR VADİSİ’NDE KURULACAK

Mahallelerde düzenlenen sokak iftarları ilçe sakinlerini hem geçmişe doğru nostaljik bir yolculuğa çıkaracak hem de Ramazan ayının maneviyatını komşularla doyasıya yaşatacak.

 

Ramazan ayı boyunca ilçe mahallelerinde 7 iftar sofrası kurulacak. Sokak İftarlarının en büyüğü Başakşehir Sular Vadisinde 30 bin vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilecek. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Türkiye’nin en büyük sokak iftarında siyaset dünyasının önde gelen isimleri de vatandaşlarla birlikte iftar yapacak.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir’in yeni kurulan bir ilçe olduğunu ve bu yüzden komşuluk ilişkilerinin gelişmesine büyük önem verdiklerini belirterek, “İftar sofraları ve Ramazan etkinlikleri manevi atmosferleri ile birlikte hemşehrilerimizin kaynaşmasına vesile oluyor” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1044 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?