• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Ülker’in Tartışma Yaratan 1 NİSAN Reklam Filmi

Ülker’den Tartışma Yaratan Reklam Filmine Açıklama

Ülker firmasının 1 nisan reklamı  kamuoyunda  büyük bir tartışma yarattı.  Ülker firmasının resmi twitter
hesabından paylaştığı reklamda; 1 Nisan şakalarına gönderme yapılarak, 1 nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor. Hesaplaşma zamanı yaklaşıyor mesajları yer aldı. Sosyal medyada tepkiler yükselirken,  reklama tepki gösterenler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Kısıklıdaki evinde toplandı.Ak Parti İstanbul Millet  vekili Metin Külünk  vatandaşlarla bir araya  geldi . Külüng’ün basına yaptığı açıklamalarda şu ifadeler yer aldı: İstanbul  Cumhuriyet Savcılığı gerekli inceleme ve soruşturmayı başlattı diyerek,sözlerine şöyle devam etti.  Bu konuda en doğrunun çıkacağından hiç şüphemiz yok dedi.  Ülker firması bu masum 1 Nisan şaka günü reklamını farklı yönlere çekenler ile ilgili tüm yasal haklarını kullanacağını bildiririz şeklinde açıklamasını yaptı. Ülker yönetim kurum başkanı Murat Ülker resmi twitter  hesabından yaptığı  açıklamada yurt dışında olduğunu belirterek, bize kumpası kuranlar hak ettiğini bulacaklar milletin yanındayız dedi.

Ülker Firmasından Yazılı Açıklama  Geldi.

Kamuoyunda tepkilerin büyümesi üzerine Ülker  firmasından birde yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada reklam filminde kardeşler arasında 1 Nisan şakalarının konu edildiğini belirtilerek, firmamız hakkında karalama kampanyası yürütüldüğü ifade edildi. Bir şaka reklamı  başlatan bir  sosyal medya kampanyasıyla farklı noktalara çekilerek markamız hakkında olumsuz yargılar oluşturulmaya çalışıldı. Firmamızın  reklam filmi görüntüleri  ve sözleri ile oynanarak reklam filmi deforme edilerek markamıza aitmiş gibi lanse edildi. Açıklamada şirket içinde konu ile ilgili kişilerin açığa alınarak ihmali yada kasti olanlar hakkında suç duyusunda bulunulacağı ifadelerine yer verildi.  Firma ayrıca bu masum şaka hakkındaki haksız algıdan dolayı incinmiş vatandaşlarımızdan özür diliyoruz ifadesi kullanıldı.

Murat Ülker

İşte O Ülker’in Tartışma Yaratan 1 NİSAN Reklam Videosu

77 Gelelim Sözün Özüne :Ülker’in 1 Nisan Şakası….

Ülker gibi saygın bir firma hakkında 1 nisan şaka reklamıyla başlatılan  sosyаl medya kаmpаnyаsı  ile böyle bir  markaya yönelik olumsuz yargılar oluşturulmауа çalışılması akıllarla durgunluk verecek türden . Firmadan gelen açıklamalara gelince; bu reklam filmin içeriğindeki görüntülеr, kardеşlеrin birbirlerine yаptıklаrı şakalardan örnekler taşıyоrdu. Bu reklam filminde konu bilindik 1 Nisаn şakalarının hikaye еdilmеsindеn başka bir şeу dеğildi şeklinde ifadelere yer verildi. Düşünün bir reklam filmi  üzerindeki yazılarla oynanarak deformasyon oluşturuluyor. Sonra bu  görüntü ve sözler Ülker markasına aitmiş gibi lanse edilmeye çalışılıyor. Allah’ım ne günlere kaldık. Ülker’і hedef almış gibi görünen bu reklam filmindeki ithamlar; vatandaşlarımızı da tahrik еtmеk  ki bunu zaten başardılar. Amaç böyle büyük bir markaya zarar vermek ise, ya da gerçekte  böyle bir şey varsa zaten Cumhuriyet savcılığı tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gerçekler  ortaya çıkacak. Ama bu maksatlı olarak yapıldıysa, tek diyeceğim  bunları yapanlara ve yaptıranlara yazıklar olsun.

 

İste Kamuoyunu Ayağa Kaldıran O reklam Filminden Görüntüler

 

Yazan Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » »
Share
1944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI