• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

ünlü tenisçi Arthur Ashe hastalandığında gelen mektup

Dünyaca ünlü tenisçi Arthur Ashe hastalandığında dünyanın her köşesindeki hayranlarından gelen mektuplardan bir tanesi şöyle soruyordu: “Neden Allah böylesine kötü bir hastalık için seni seçti?” Arthur Ashe buna şu cevabı verdi: “Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar, 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir, 500 bini profesyonel tenisi öğrenir, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50‘si Wimbledon’a kadar gelir, 4’ü yarı finale, 2’si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Allah’a ‘Neden ben?’ diye hiç sormadım. Ve bugün sancı çekerken, Allah’a ‘Niye ben?’ mi demeliyim?
Mutluluk insanı tatlı yapar. Zorluklar güçlü yapar. Hüzün ise insan yapar. Yenilgi mütevazı yapar. Başarı insanı ışıldatır. Ama yalnız Allah, yolumuza devam etmemizi sağlar. Allah’a asla ‘Niye ben?’ diye sormayın… Kaderde ne varsa o olacak. O’nun kendine has usulleri vardır. Her şey kendi iyiliğiniz için olur.

Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı. Zorluklar güçlü. Hüzün insanı insan yapar. Yenilgi mütevazı. Tanrı’ya asla ‘Neden ben?’ diye sormayın. Ne olacaksa zaten olur…”İmza: Arthur Ashe.
ABD Grand Slam turnuvası her yıl New York, Flushing Meadows tesislerinde yapılır. Bu tesisteki ana tenis kortu 23.000 kişiliktir. Bu korta, anısına hürmeten ARTHUR ASHE adı verilmiştir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?