• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Vahşi cinayeti böyle savundu: Aldattığını düşündüğü için öldürdüm

KKTC’de  18 Nisan’ da eşi Burcu Okumuş’u göğsünden ve dizinden 6 darbesiyle öldüren Özgür Okumuş, çıkarıldığı Magosa Kaza Mahkemesinde işlediği vahşi cinayeti böyle savundu: Aldattığını düşündüğüm için öldürdüm” dedi. Edinilen bilgiye göre  olay günü eşi Burcu Okumuş’u birlikte pastahane de oturan cinayet zanlısı koca eşinin kendisini aldattığını sanki gözüyle görmüş gibi, birden kıskançlık krizine giriyor ve eşini  sokak ortasında 6 bıçak darbesiyle öldürüyor. Dahası var. Özgür okumuş cinayet aleti bıçağı kendine  saplıyor ve ağır yaralanarak hastaneye kaldırılıyor.  Tabi can tatlı demi  eşine  sapladığın o bıçağı kendine gelince kıyamıyorsun. Allah aşkına nasıl bir vicdan nasıl bir ruh  hali bu?  gencecik bir insanın canına kıyıyorsun. Onun yaşam hakkını elinden alıyorsun.Ama iş kendini öldürmeye gelince kıyamıyorsun.

Cinayet zanlısı eş: İyi çekin. Bende zamanında çekerdim

Tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen, Özgür Okumuş çıkarıldığı Magosa Kaza Mahkemesinde işlediği vahşi cinayeti savunurken Aldattığını düşündüğü için öldürdüm dedi. Okumuş mahkemeye getirilirken kendisini kapıda bekleyen gazetecilere, ‘İyi çekin. Bende zamanında çekerdim” ifadelerini kullandı. KKTC mahkemesi cinayet zanlısı Özgür Okumuşun suçu işlediğine dair yeterli ifadenin bulunduğunu ifade ederek, 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Burcu Okumuş’un cenazesi Ereğli’de toprağa verildi.

24 yaşındaki Burcu Okumuş’un cenazesi memleketi olan Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi. Burcu Okumuş’un cenazesini Ereğli’ Bozhane Camisi’ne öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına göz yaşları içinde defnedildi.

Kıbrıs  Türk Amme Memurları Sendikası : Kimlikle giriş uygulamasının derhal kaldırılmalı

Kıbrıs  Türk Amme Memurları Sendikası  2 gün arayla işlenen kadın cinayetleri ardından,  yaptığı açıklamada: devletin giriş çıkışları kontrol edemediği için suç oranlarının arttığını, ifade etti. Sendika kimlikle giriş uygulamasının acil olarak kaldırılması gerektiğini söyledi.

,

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2044 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI