• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Yalova’daki öğrencilerden örnek davranış

Bilesiniz istedim…

Bu gün yolda hızla yürürken üç öğrencinin Suriyeli bir çocuğa yardım ederken gördüm. Biraz daha dikkatli baktığımda içlerinden bir eğilmiş çocuğun çıplak ayaklarına çorap giydiriyor diğer iki arkadaşı da ona yardım ediyordu. Yanlarından geçmem ile geri dönmem bir oldu. Adlarının Kardelen Fidan, Esra Fidan,Yasemin Beyhan olduğunu öğrendiğim öğrencilere bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Evet, gördüğüm o Suriyeli çocuk  bir köşede dileniyordu.Bir çoğunuz bunlar dilenmeyi alışkanlık etmişler diyebilir.Mesele o çocuğun dilenmesi, ya da birileri tarafından dilendirilmesi, bunlardan ülkemizde çok olması vs değil.   O küçük çocuğu gördüklerinde  hiç bir şey olmamış gibi yürüyüp gidebilirlerdi.Ya da aman ya bunlardan her köşede var da diyebilirdiler. Bunu böyle düşünmeyen kaç kişi çıkar aramızda? Önemli olan kime ne iyilik yaptığınız değil. Yardım edeceğimiz kişi sokakta dileniyor olabilir. Önemli olan bunu Allah’ın rızasını kazanabilmek için yapmak.

Teşekkürler Çocuklar….

İşte bu gün yolda gördüğüm o üç öğrenci bunun farkına varmış olmanın verdiği bir  mutlulukla o Suriyeli çocuğa yardım ediyordu. Beni çokta etkileyen de bu old zaten.Oysa ben de o yoldan yürüyüp geçmiştim. Ama sizleri görmesem belki de hiç geri dönmeyecektim.Bu nedenle kendi adıma onların sergiledikleri bu örnek davranış için teşekkür ediyorum. Allah içinizdeki iyilik duygusunu hiç almasın.Sizler bizim yarınlarımızsınız ve biz büyüklere  ara sıra da olsa unuttuğumuz  bazı şeyleri hatırlattığınız içinde ayriyeten teşekkür ediyorum.MESELA BEN ARTIK YOLDA YÜRÜRKEN ETRAFIMA DAHA DİKKATLİ BAKACAĞIM..

Ve son bir şey…

İyilik yaparken kimin ne şartta olduğu benimde hiç umurumda değil.Kim olursa olsun ne olursa olsun .Birine iyilik yapacaksam ben zaten bunu iyilik yapacağım kişinin bana minnettar kalması için yapmıyorum.Ben yaptığım her iyiliği Allah’ın rızasını kazanmak için yapıyorum. Bunu da herkese tavsiye ediyorum. Gerçekten insan huzur bulduğunu hissediyor.Ön yargılar mı atın gitsin hayatınızdan. İnsanın içindeki vicdani duyguları almaktan başka bir işe yaramıyor…. bilesiniz istedim…

NOT: SURİYELİ ÇOCUĞU  RENCİDE OLMAMASI VE  KENDİME YAPILMASINI İSTEMEDİĞİM HİÇ BİR ŞEYİ ÇOCUĞUMA YAPMADIĞIM İÇİN ÖZELLİKLE YAYINLAMADIM… BİLESİNİZ İSTEDİM..

SAYGILARIMLA

DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI