• Ender Gül Anaokulu

logo

16 Eylül 2017

Yeni Bir Algı Operasyonu

Başkan Algın: ‘Bu yeni bir algı operasyonudur’

Diriliş Gençlik Federasyonundan Zafer Çağlayana destek


Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Berivan Algın, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD’nin verdiği tutuklama kararına tepki gösterdi. Yazılı basın açıklamasında bulunan Başkan Berivan Algın, “Bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarına yönelik yürütülen çok çirkin bir algı operasyonudur. Ülkemize yönelik FETÖ ve CIA işbirliğinde yapılan sistematik saldırıların devamıdır” dedi.
61. Hükümette Ekonomi Bakanlığı görevini başarıyla yürüten, 17-25 Aralık kumpası mağdurlarından Zafer Çağlayan hakkında ABD’nin tutuklama talebi kararına tepkiler giderek artıyor. Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Berivan Algın da yaptığı yazılı açıklamada bu kararı kınayarak, “FETÖ ve ABD’nin kirli bir oyununun parçasıyla karşı karşıyayız. Türkiye güçlendikçe Batı ve ABD ülkemize çirkin kumpaslarla saldırmaya devam ediyor. Bu da bu kirli oyunlardan birisi” dedi.
ABD’de süren Rıza Sarraf davasına dahil edilen ve hakkında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın yanısıra eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani hakkında tutuklama kararı çıkmıştı.
Türkiye ile İran arasında yapılan ticari ilişkilerin uluslararası hukuka uygun olduğunun altını çizen Başkan Berivan Algın, “Ülkemizin özellikle İran ile yaptığı bütün ticari işlemler uluslararası hukuk çerçevesindedir. Yasalara uygundur. Bu hukuksal olarak da kanıtlanmıştır. ABD’de Rıza Sarraf üzerinden yapılmak istenen şimdi de sayın bakanımız Zafer Çağlayan’ın ismi üzerinden yapılmak istenmektedir. Bu olay, 17-25 aralık sürecinde Fetullahçı terör örgütünün yargı yoluyla yapmak istediği ama başaramadığı darbe teşebbüsünün, ABD yargısını kullanmak suretiyle tekrarından başka bir şey değildir. Yani Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşları üzerinden yeni bir algı ve itibarsızlaştırma yapılmaya çalışılıyor. ABD, Türkiye’deki hain destekçileriyle işbirliği içerisinde yeni sahte deliller oluşturarak ülkemiz üzerinde oyun oynamaya devam etmektedir. Ama bu tür algılar artık tutmayacaktır ve bu tür saldırılara asla boyun eğilmeyecektir. Ayrıca kamuoyu Zafer Çağlayan’ın suçsuz olduğunu, bunun da bir algı operasyonu olduğunu bilmektedir. Bu nedenle itibar da görmemektedir.” Dedi.

Etiketler: » » » »
Share
820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?