• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

25 Mayıs 2017

Yönetmen Numan Venedik ve Yazar Alptekin Cevherli yeni kitapları “Kafes”

 

“Belki de bir kafeste yaşıyorsunuz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 9.Kitap Fuarı Karamürsel Alp Konferans Salonu’nda Yönetmen Numan Venedik ve Yazar Alptekin Cevherli yeni kitapları “Kafes” hakkında konuştu. Dinleyicilerle karşılıklı diyaloglarla samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide Numan Venedik, “Kafes” hikayesinin nasıl başlayıp bir kitaba dönüştüğünü, Alptekin Cevherli ise kitabın yazım bölümünde yaşadıklarını anlattı.

HEPİMİZ KAFESTE YAŞIYORUZ

Bir kafesin içinde uyanan bir adamın buradan çıkmak için verdiği çabalardan sonuç alamayınca sadece okuduğu kitaplarla çıkabileceğini keşfetmesinin hikayesinin anlatıldığı söyleşide Venedik “Aslında her birimiz bir kafeste yaşıyoruz. Bunun bazen farkında bazen de değiliz. Çıkabilmek için mutlaka birçok fikre ihtiyacımız oluyor. Bunu hepimiz ara ara yaşamaktayız. Kitabı hazırlarken amacımız insanların bu konuda yalnız olmadıklarını anlatabilmek.”dedi.

BİR KİTAP HAYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR

Söyleşinin devamında Numan Venedik” Kitabın hikayesi bana ait. Yazarı ise arkadaşım Alptekin Cevherli. Bu aynı zamanda iki ruhun iki yüreğin işbirliği. Belki de bu kitabı hazırlarken birbirimize kafesten çıkarmak için yol gösterici bile olmuşuzdur. Tek amacımız kitapların nelere kadir olduğunu anlatabilmek. Bir kitap bütün hayatımızı değiştirebilir” şeklinde konuştu.

KİTABIN YAZARI ALPTEKİN CEVHERLİ

Kafes adlı kitabın yazarı Alptekin Cevherli yazım sürecini anlattı. Cevherli” Numan Venedik hikayeyi bana anlattığı zaman bu konu mutlaka kitap olmalı diye düşündüm. Ve çalışmaya başladık. Kafeste yaşamayan yok. Bazen insanın kendi bile kafesi olabiliyor. Her insanın karşısına birçok kez fırsat çıkar. Bazen bunları değerlendirebiliriz. Bazen ise değerlendiremeyiz. Hep düşünmüşümdür acaba kafesimiz mi bizi engelleyen diye” dedi.

ŞİİRLER OKUNDU

Söyleşinin son bölümünde Alptekin Cevherli kitabın bir bölümünde de bulunan İbrahim Hakkı Hazretlerine ait şiiri seslendirdi. Dinleyicilerin sorularıyla söyleşi sona erdi. kaynak : kocaeli.bel.tr

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
712 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?