• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

ZEYTİN KARA, ÇAY KARA, BABAMIN BAHTI KARA.

ZEYTİN KARA, ÇAY KARA, BABAMIN BAHTI KARA.

Geceydi, karanlıktı, uyandım ateşler içindeydim, çok terlemiştim. O kadar çok susamıştım ki anlatamam, bu susuzluğumla denizleri kurutabilirdim. İçimdeki susuzluğu yangına denizlerde mani olamazdı sanki.

Nedense aklıma ailem geldi annemi babamı görmek istedim ama yatıyorlardı, sabahı beklemeliydim.sessizce yatağımdan katlım, salonun ışığını bile yakmadan parmak uçlarımda sessizce ilerleyerek mutfağa kadar geldim. Bir bardak su aldım içtim susuzluğum geçmeyince bir bardak, bir bardak daha ama nafile olmuyordu, kanmıyordu, geçmiyordu. Neden böyleydi bu gece sanki anlam veremiyordum.

Odama geçtim yatağıma uzandım odamın tavanındaki sinemada annemle babamla geçirdiğimiz zamanların sinemasını oynattım. Yatakta bilmem kaç kere döndüm, yastığı kaç kere havalandırdım bilmiyorum uyumaya çalıştım ama nafile uyuyamadım. Sabah babamla annem kalkmadan onlara hazırlayacağım kahvaltının hayalini kuruyordum. Uyandıklarında ne çok şaşıracaklardı. Kızları onlardan ilk defa erken kalkmış onlara sürpriz yapmış ve kahvaltı sofrası hazırlamıştı. Ama nafile bu hayalleri kurarken gözlerim kararıvermiş, uykuya dalmışım.

Sabah olunca uyanmış bizimkiler her zamanki gibi çay eşliğinde babamın o çok sevdiği kahvaltısı kömür karası zeytiniyle kahvaltısını yapmış. Zaten sevmekten başkada çaresi yoktu kendimi bildim bileli kahvaltımızın baş tacı zeytindi mecburiyetten. Ara sıra yumurta ve beyaz peyniri de soframızda misafir ederdik.

Kahvaltıdan sonra babam odama gelmiş kapı aralığından biraz beni seyretmiş uyandırmaya kıyamamış, kocaman bir öpücük uçurmuş avuçlarından nefesiyle o çok sevdiği varlığa canına kızına doğru.

El sallamış bana sanki onu görüyorum gibi. El sallamış son kez el salladığını beklide bilir gibi. El sallamış odamdan, hayatımdan gider gibi. El sallamış kızım allahaısmarladık der gibi.

Uyansaydım babam uyansaydım bari son kez boynuna sarılabilseydim. Senin çok sevdiğin, çok hoşlandığın benimse umursamadığım o güzel,anlamlı iki kelimeyi diyebilseydim…CANIMMMM BABAMMMM.

Somadan tüm Türkiye’de ki kardeşlerime sesleniyorum. Babanız hayattayken kıymetini bilin o hala hayattaken değerini bilin onu çok sevin.

( Erhan SARICA’nın BU ADAM BENİM BABAM Kitabından alınmıştır).

 

Sağlıklı ve huzurlu bir toplum için, ailemizi ayakta tutan, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan başta benim babam Muhittin SARICA olmak üzere tüm babalarımızın babalar gününü en içten duygularımla kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Erhan SARICA

Bu Adam Benim Babam Kitabının yazarı

Etiketler: » » » » »
Share
860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?