• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

ZEYTİN KARA, ÇAY KARA, BABAMIN BAHTI KARA.

ZEYTİN KARA, ÇAY KARA, BABAMIN BAHTI KARA.

Geceydi, karanlıktı, uyandım ateşler içindeydim, çok terlemiştim. O kadar çok susamıştım ki anlatamam, bu susuzluğumla denizleri kurutabilirdim. İçimdeki susuzluğu yangına denizlerde mani olamazdı sanki.

Nedense aklıma ailem geldi annemi babamı görmek istedim ama yatıyorlardı, sabahı beklemeliydim.sessizce yatağımdan katlım, salonun ışığını bile yakmadan parmak uçlarımda sessizce ilerleyerek mutfağa kadar geldim. Bir bardak su aldım içtim susuzluğum geçmeyince bir bardak, bir bardak daha ama nafile olmuyordu, kanmıyordu, geçmiyordu. Neden böyleydi bu gece sanki anlam veremiyordum.

Odama geçtim yatağıma uzandım odamın tavanındaki sinemada annemle babamla geçirdiğimiz zamanların sinemasını oynattım. Yatakta bilmem kaç kere döndüm, yastığı kaç kere havalandırdım bilmiyorum uyumaya çalıştım ama nafile uyuyamadım. Sabah babamla annem kalkmadan onlara hazırlayacağım kahvaltının hayalini kuruyordum. Uyandıklarında ne çok şaşıracaklardı. Kızları onlardan ilk defa erken kalkmış onlara sürpriz yapmış ve kahvaltı sofrası hazırlamıştı. Ama nafile bu hayalleri kurarken gözlerim kararıvermiş, uykuya dalmışım.

Sabah olunca uyanmış bizimkiler her zamanki gibi çay eşliğinde babamın o çok sevdiği kahvaltısı kömür karası zeytiniyle kahvaltısını yapmış. Zaten sevmekten başkada çaresi yoktu kendimi bildim bileli kahvaltımızın baş tacı zeytindi mecburiyetten. Ara sıra yumurta ve beyaz peyniri de soframızda misafir ederdik.

Kahvaltıdan sonra babam odama gelmiş kapı aralığından biraz beni seyretmiş uyandırmaya kıyamamış, kocaman bir öpücük uçurmuş avuçlarından nefesiyle o çok sevdiği varlığa canına kızına doğru.

El sallamış bana sanki onu görüyorum gibi. El sallamış son kez el salladığını beklide bilir gibi. El sallamış odamdan, hayatımdan gider gibi. El sallamış kızım allahaısmarladık der gibi.

Uyansaydım babam uyansaydım bari son kez boynuna sarılabilseydim. Senin çok sevdiğin, çok hoşlandığın benimse umursamadığım o güzel,anlamlı iki kelimeyi diyebilseydim…CANIMMMM BABAMMMM.

Somadan tüm Türkiye’de ki kardeşlerime sesleniyorum. Babanız hayattayken kıymetini bilin o hala hayattaken değerini bilin onu çok sevin.

 

Erhan SARICA

#buadambenimbabam #erhansrc #srchaber

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...